Visual Studio Programının Ubuntudaki Muadili

Başlatan nahit67, 29 Aralık 2008 - 16:23:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nahit67

Merhaba Arkadaşlar,

Konu başlığında belirttiğim gibi bu programın bir muadili var mı ya da .vsd uzantılarını convert edebileceğimiz bir yol var mıdır? Ben vsdump yükledim synaptic'ten ama nereye yükledi programı bulamadım ve çalıştıramadım. Bilgisi olan var mı acaba?

heartsmagic

Pek mümkün değil gibi görünüyor bu mesele. Herkes Virtualbox veya Vmware önermiş ve Linux üzerinde doğrudan çalışan bir program söyleyememiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nahit67

Evet ben de bu şekilde okudum lakin ücretli program olması sebebiyle şirket içi çizimler için baktığım bu programı simüle etmem yasal sakınca doğurur sanıyorum (lisanssız kullanım).

heartsmagic

Lisans yoksa elbette yasal sıkıntı doğuracaktır. Bu durumda ortada bir çözüm kalmıyor ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nahit67

vsdump ile convert imkanı var ama bir türlü çalıştırmayı beceremedim programı. Çalışmalarım sürüyor.....

tasy

Alıntı yapılan: nahit67 - 29 Aralık 2008 - 16:59:07
Evet ben de bu şekilde okudum lakin ücretli program olması sebebiyle şirket içi çizimler için baktığım bu programı simüle etmem yasal sakınca doğurur sanıyorum (lisanssız kullanım).

bende sürekli c# ile haşır neşirim ve virtualbox ücretli bir program değil. Çok çok memnunum, şu ana kadar hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım.

download adresi;
http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads

nahit67

mevzu vbox değil .vsd uzantılı dosyaları win programları kullanmadan görüntülemek ve düzenlemek. konuyu başından okursanız görebilirsiniz

tasy

Alıntı yapılan: nahit67 - 06 Ocak 2009 - 16:32:53
mevzu vbox değil .vsd uzantılı dosyaları win programları kullanmadan görüntülemek ve düzenlemek. konuyu başından okursanız görebilirsiniz

Konuyu başından okudum zaten, alıntı yaptığım yere dikkat ederseniz ben oradaki sıkıntınız için cevap yazdım. Neyse umarım bulursunuz, iyi şanslar.

nahit67

ilgine teşekkür ederim ancak sorunum devam ediyor.

egitimist

Visual Studio Express edition ücretsiz edinilebiliyor.(emin olmamakla birlikte Öğrencilere yönelik kısıtlanmış özellikleri var. Lisansında ürettiğin eserleri pazarlama konularında şerhler var.)
http://www.microsoft.com/express/

Yok ben tam sürüm isterim dersen 90 günlük deneme sürümünü indir. Zaten 90 gün sonra virtualbox ile kurduğun xp çöker yeni bir kurulum ve 90 güne kavuşursun :)
http://msdn.microsoft.com/tr-tr/vs2008/products/cc268305(en-us).aspx

nahit67

çözüme yönelik güzel bir öneri deneyeceğim ;) ilgine teşekkürler

gungor

Tam olarak emin olamamakla birlikte visual studio benzeri bir program olarak gambas adli programi duymustum

mr.kiyak

pwl

visual studio 2010'u ubuntu 10.04 LTS üzerine wine ile kurabilen var mı ?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

pwl

bende araştırmıştım ancak, visual studio windowsta iyi çalışır. benim düşüncem bu. geliştirilirken linux mimarisini düşündüklerini hiç sanmıyorum. sonuçta herşey mimariye dayalı.
ubuntu üzerinde mono kullanılabilir gibi geldi bana, bugün indirdim daha tam olarak çözemedim ama yeterli olacağını düşünüyorum.
windows üzerinde visual studio 2010 ile derlediğim bir veriyi, aynı satırları ubunutu da monı üstünde deniyorum g++ diye bir hata verdi, biraz kurcaladım falan ama çözemeyince mecbur windows'a geçtim gene.

bytan

Dediğin gibi, bizim tarafı düşünseler en azından bin olarak dosyaları derleyip dağıtırlar ancak onlara pek hitap etmiyoruz. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

pwl

Alıntı yapılan: bytan - 24 Mayıs 2010 - 19:35:55
Dediğin gibi, bizim tarafı düşünseler en azından bin olarak dosyaları derleyip dağıtırlar ancak onlara pek hitap etmiyoruz. :)
bence ubuntuda nitelikli olarak kullanan sayısı daha fazla olur visual studioyu, çünkü windowscular hep GUI'ci :D
gerçi ben de yeni linuxcuyum ama olsun windowsun neresinden dönülürse kardır :D

maydin95

Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

okan_ubuntu

Şu an Mono'da .NET4 desteği yok.Yeni sürümünde geleceği söyleniyor.Hocam ben de Visual Studio 2010 ultimate keyi var istersen verebilirim.(e-mail ile ulaş)

whirlybird

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum; ancak aynı soruyu benim de sormam hasıl oldu. Visual Studio 2010 ubuntu üzerinde kullanma yöntemimiz var mıdır?

Reverser

@whirlybird, .NET için kullanmak istiyorsanız mono kurun. IDE olarak kullanmak istiyorsanız visual studio code olabilir. [1] https://code.visualstudio.com/Download

XFCE ROCKS !