TEMA YÜKLENMİYOR YARDIM LÜTFEN

Başlatan Exlampes, 21 Ağustos 2017 - 19:39:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Exlampes

Merhabalar Sayın Ubuntu Forum Üyeleri, öncelikle forumda yeniyim herkesi selamlıyorum  :)

Ubuntu 17.04 yükledim dün, temayı değiştirmek istiyorum fakat bir problem mevcut.
Bu konuyu açmadan önce gereksiz konu oluşturmamak adına birçok forum ve bu forumda dahil olmak üzere çok inceledim fakat bu konu hakkında hiçbir bilgi bulamadım.

Temayı indiriyorum, home/kullanıcıadı/.themes klasörü içine çıkartıyorum.  Unity Tweak Tool'a giriyorum, temalar bölümünde hiçbir değişiklik mevcut değil. Olduğu gibi duruyor. Farklı farklı desteklemelere sahip farklı temalarda da denedim fakat sonuç aynı.

Bu konu hakkında siz değerli kullanıcılardan yardım istiyorum.

Teşekkürler, Saygılarımla.

mhmtkrktr

[mention=630168]@Exlampes[/mention] foruma hoşgelmişsin öncelikle.

Bahsettiğin tema indirip deneme olayı çok kullandığım bir durum değil ama hatırladığım kadarıyla internetten indirilen tema dosyalarının bazıları sürümlerine göre klasörlenmiş şekilde bulunuyor. Bu durumda kullanıcının kendi sürümüne uygun tema klasörünü ~/.themes dizinine yerleştirmiş olması gerekiyor. Aksi durumda tema index dosyası daha alt klasörde kaldığı için tweak-tool gibi araçlar tarafından algılanamıyor.

En doğru ve kolay yönlendirmeyi, kurmaya çalıştığın temalardan birinin bağlantısını paylaşarak ve de şu komutun çıktısını paylaşarak alabilirsin.
ls ~/.themes