Kurulum da siyah ekran ya da görüntü gelmiyor.

Başlatan acc96, 29 Aralık 2008 - 13:00:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acc96

merhaba,

ubuntu 8.10 kurmaya çalışıyorum ama kurulum başladıktan sonra ya da ben öyle tahmin ediyorum. ekran kararıyor ve bilgisayar öylece bekliyor. 1 kere windows üzerinden windows ile birlikte kurmayı denedim. bilgisayarı yeniden başlattı çubuk turuncu turuncu dolduktan sonra ekran karardı öyle baya bekledim. bilgisayarı yeniden başlattı açılıyor sandım ama açılmadı ekran yine karardı kaldı. sonra windows a döndüm C sürücüsünde ubuntu klasörü vardı içinde uninstall vardı ordan kaldırdım. bilgisayarı başlangıçtan boot ederek kurmayı denedim ordada ubuntuyu deneyi seçtim yine bakaya bekledim ama görüntü gelmedi. hep siyah ekran.

forumda araştırdım uzun bi süre ama bulamadım bu sorunla ilgili bişey. Ati ekran kartım var biri kurulum cdsine ekran kartı sürücüsü eklemekle ilgili bişeyler yazmış ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Çağlar

Siyah ekran açıldıktan sonra ctrl+alt+f1 veya f2 yapıp terminale düşüp düşmediğinizi öğrenebilir miyim?
We got a badass over here!

acc96

CD den başlatarak ubuntuyu dene dedim. bar turuncu turuncu doldu siyah ekrana geldim yine ctrl+alt+f1 yapınca dediğin ekran geldi. ilk kez kuruyorum burda yazmam gereken bi komut mu var acaba?

Çağlar

Hayır, xorg dosyanız ekran kartınızla ilgili sorun çıkarmış. Basit bir çözümü vardır. Eğer kimse çözüm üretmezse ben size karmaşıkta olsa tarif ederim akşam.
We got a badass over here!

acc96

Tamam bekliyorum mesajını çok teşekkür ederim.