[Arşiv][Çözüldü] upgrade ubuntu

Başlatan xxx3, 15 Nisan 2008 - 18:42:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxx3

Arkadaşlar biliyorsunuz ubuntunun son stabil versiyonun çıkmasına şu an itibariyle 9 gün kaldı gerçi sitede ubuntunun nasıl yükseltiliceği yazıyordu ama ben tam anlamadım yarımcı olursanız sevinirim başlıgı * yanlış yere açtıysam özür dilerim  :-\

Sypro

sudo apt-get dist-upgrade

(distro upgrade. örneğin 7.10'dan 8.04'e upgrade)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Alıntı yapılan: xxx3 - 15 Nisan 2008 - 18:42:24
Arkadaşlar biliyorsunuz ubuntunun son stabil versiyonun çıkmasına şu an itibariyle 9 gün kaldı gerçi sitede ubuntunun nasıl yükseltiliceği yazıyordu ama ben tam anlamadım yarımcı olursanız sevinirim başlıgı yalnış yere açtıysam özür dilerim  :-\

Konu dışı: xxx'li nickler çoğaldı gibi.

Konu içi: O yükseltme başlığının neresini anlamadığını söylersen daha fazla yardımcı olmaya çalışırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxx3

naıl upgrade yaparız onu anlamadım ama şimdi anladım

xxx3

Alıntı yapılan: Sypro - 15 Nisan 2008 - 21:57:32

(distro upgrade. örneğin 7.10'dan 8.04'e upgrade)
nasıl yanı buraya ubuntu surum numarasımı gırıyoruz orasını anlamadım

Sypro

hayır sadece kodu yazıyorsunuz. örnek neye yaradığı ile alakalıydı, code tag'inin içinde değil zaten.

sadece

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Tabi komut satırından yapmak için sources.list dosyasındaki sürümleri yenilerle değiştirmek gerekli. Bir başka yükseltme talimatı için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,584.0.html
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.