Kurulum sorunu

Başlatan syhbyz, 29 Aralık 2008 - 00:40:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syhbyz

ilgin için teşekkür ederim.değişik hızlarda 5 adet 8.10 ubuntu indirdim 1adet 8.4
live cd yi taktığımda kur dedikten sonra ekrana bir sürü yazı geliyor 8,4 kurabildim ama daha sonra açılır gibi yapıp en sonunda tekrar kod ekranı oluşuyor şu an 2 adet daha indirdim onlarıda deneyeceğim sanırım forumlardan anladığım kadarıyla ya hdd * ya da cd rom sorunu olarak görüyorum
hdd seaget 80 gb cd rom lg dvd combo biraz eski belki tam okumuyor
bu arada 8.10 xp içine kurabildim ama açılmadı.açılıştan sonra baya kod karmaşası oluyor onları şuan da forumlarda çözmeye çalışıyorum.
tekrar ilgine tşk ederim

RexWolker

bende 8.10 indirmiştim:) okadar cok hasar görmüşki kuramadım :) arada bi internet gitmişti
REXWOLKER
EXWOLKER
XWOLKER
WOLKER OLKER LKER KER ER R

heartsmagic

Alıntı yapılan: syhbyz - 29 Aralık 2008 - 00:40:09
ilgin için teşekkür ederim.değişik hızlarda 5 adet 8.10 ubuntu indirdim 1adet 8.4
live cd yi taktığımda kur dedikten sonra ekrana bir sürü yazı geliyor 8,4 kurabildim ama daha sonra açılır gibi yapıp en sonunda tekrar kod ekranı oluşuyor şu an 2 adet daha indirdim onlarıda deneyeceğim sanırım forumlardan anladığım kadarıyla ya hdd * ya da cd rom sorunu olarak görüyorum
hdd seaget 80 gb cd rom lg dvd combo biraz eski belki tam okumuyor
bu arada 8.10 xp içine kurabildim ama açılmadı.açılıştan sonra baya kod karmaşası oluyor onları şuan da forumlarda çözmeye çalışıyorum.
tekrar ilgine tşk ederim

Grafik kartın ATI mi? Terminale düştüğünde belirli bir hata görüyor musun yoksa senden giriş mi istiyor? Farklı sürümler indirip deneyeceğine sorunun üzerine gitmeyi deneyebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syhbyz

cevap için sağolun.8.10 kurabildim şu an oradan yazıyorum.değişik bir sistem olduğu için alışmaya çalışıyorum.bir kaç sorum var forumlarda da arıyorum.1sistem açılırken işletim sistemleri gözüküyor ubuntuyu seçip açıyorum.yalnız xp yi de seçince tekrar 2 sistem gözüküyor oradanda ubuntuya girebiliyorum.bunlardan birinin görünmesini engelleyebilirmiyim.2 açılış sonrası nasıl derler dos ekranı geliyor.kodlar ben bunlara exit yazarak çıkınca sistem açılıyor direk başlaması sağlanabilirmi ve bir soru daha kızmazsanız.ubuntu ya opera yükledim okey oynamak istiyorum.aylak com da.normal giriş yapabiliyorum.masa açabiliyor veya oturabiliyorum. yalnız oturduğum veya açtığım masa sistemde gözükürken bende gözükmüyor.java yüklü herşey normal ama başaramadım.ubuntuda okey oynayabilen varsa ltfn yardımcı olsun.
ilginize teşekkür ederim

heartsmagic

Böyle farklı başlıklarda birden fazla soru olunca hem takip etmesi zor oluyor hem de cevaplaması. Gerekli bölümlerde farklı başlıklar olarak açarsan daha verimli olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.