[Çözüldü] Harddisk bölümlerinden birinde işlem yapamıyorum

Başlatan edge35, 13 Ağustos 2017 - 22:36:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

edge35

Harddisk bölümlerimden birinde silme, oluşturma, taşıma gibi işlemleri yapamıyorum. Terminal aracılığıyla sudo ile yapabiliyorum. Eskiden bir problem yoktu. Otomatik bağlanması için /etc/fstab üzerinde ekleme yapmıştım. Daha sonra bu sorun karşıma çıktı. Şimdi eklediğim satırları geri kaldırdım. Fakatt hala bazı şeylere iznim yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Not: İlgisi olacağını sanmıyorum ama Pardus 17 kullanıyorum

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

CeeMoo

terminal ile 

- sudo chmod -R 777 klosöryolu   yaparak denermisiniz  veya Klasör üzerine gelerek sağ tıklayın > özellikler > erişim haklarına bakabilirsiniz.

Umarım hatalı vb.. bilgi vermiyorumdur.İyi Çalışmalar

edge35

Dediğinizi denemiştim fakat (galiba) bütün bölüme izin vermek biraz sıkıntılı olmuştu. Bilgisayar sapıtmıştı. fstab dosyasını eski haline döndürünce lghtdm'yi baştan başlatmıştım. Bilgisayarı kapatıp açmaya gerek olmaz diye düşünmüştüm. Şimdi yeniden başlatınca bölümü bağlamak için şifre istedi. İzin problemi de kalktı. Şuanlık sıkıntım yok yani. Teşekkürler.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)