[Çözüldü] ATI radeon X2300 ve video oynatma sorunu

Başlatan azrailcan, 29 Aralık 2008 - 00:01:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

azrailcan

asus bir bilgisayarım * var ve ATI radeon X2300 tipinde bir ekran kartım var ubuntu 8.10 kullanıyorum
yaşadığım sorun:
ilk yüklediğimde videolar hiç açılmıyordu sonra ekran driver'inin yüklü olmadığını fark ettim ve yükledim artık videoları açıyor ama göz kırpar gibi gösteriyor 2 saniyede bir görüntü gidip geliyor nasıl çözebilirim sizce ekran kartından mı (vlc player'da dahil olmak üzere bütün playerlarda sorun çıkarıyor)

Çağlar

Forumda arama yaparsanız çözümü bulursunuz zaten ancak söyliyeyim yine de. Sorun ATI ve Compiz arasındaki çatışmadan kaynaklanıyor. Ben Xine engine kullanıyorum sorun olmuyor. Kaffein tavsiyemdir Xine ile çalıştığında Compiz'i kapatmanıza gerek kalmıyor. (En azından bende öyle) Ya da en kısa yok Compiz icon yükleyin ve Metacity'ye geçin düzelir. Ya da alt+f2 yapıp metacity --replace komutunu verin sonra Compiz'i compiz --replace ile açın.
We got a badass over here!

azrailcan

Alıntı yapılan: Çağlar - 29 Aralık 2008 - 00:06:34
Forumda arama yaparsanız çözümü bulursunuz zaten ancak söyliyeyim yine de. Sorun ATI ve Compiz arasındaki çatışmadan kaynaklanıyor. Ben Xine engine kullanıyorum sorun olmuyor. Kaffein tavsiyemdir Xine ile çalıştığında Compiz'i kapatmanıza gerek kalmıyor. (En azından bende öyle) Ya da en kısa yok Compiz icon yükleyin ve Metacity'ye geçin düzelir. Ya da alt+f2 yapıp metacity --replace komutunu verin sonra Compiz'i compiz --replace ile açın.

dediğiniz kodları uyguladım ama başarılı olmadı hala aynı sorun var
compiz'i kapatsam bu sorun kalkarmı. sorun kalkıyorsa compiz i nasıl kapatabilirim?

Çağlar

metacity --replace kodu ile kapatılır.
We got a badass over here!

azrailcan

Kapattım yine olmadı?
Forumda bütün herkez sizin dediğinizi diyo hepsine baktım ama hiçbiri olmadı

azrailcan

sorunu çözdüm dediğiniz gibi compiz'le alakalıymış ama compizi sudo apt-get install fusion-icon kodunu girerek compiz ikonunu ekledim oradan windows manager'dan metalic e getirdim ve sonunda sorun ortadan kalktı :)

graindor

Ben bunun için Compiz-Switch kullanıyorum.Daha kolayıma geliyor.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1746.0
Compiz açıkken  video tam ekran olunca ve fareyi hiç hareket ettirmezsem  göz kırpmalar olmuyor bende.