Ubuntu hakkında bazı sorularım

Başlatan Phoique 7, 09 Ağustos 2017 - 01:33:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Phoique 7

Selamın aleyküm hepinize şuan soracağım soruları eminim ki binlerce kişi sormuş ve sizde usanmadan yanıt vermişsinizdir. Lütfen kızmayın :) Sistem özelliklerim bunlar ve ben ubuntu kurmak istiyorum ama ubuntunun sistem özelliklerine baktığımda benim sistem ile aynı kasma donma yapar mı birde birkaç sorum daha olacak

ubuntu gnome kurmak istiyorum aslında görünüş bakımından çok hoşuma gitti onun sistem özellikleri ubuntu sistem özelliklerine göre daha düşük gibi sanırım o kasmaz öyle değil mi ?

Mesela ubuntu 16.04 kurduğumuzda şuanki resmi sürümü olan 17.04e nasıl geçerim hani windows 7 ye güncelleme geldi 10 oldu ya ubuntuda böyle bir şey mümkün mü ?

Ubuntu son sürümü 17.04 kararlı ve stabil çalışıyor mu herhangi bug kasma donma takılma gibi gibi sorunlar mevcut mu yoksa 16.04 mü kurmalıyım ?

Linuxda günlük kullanım ve programlama için kullanacağım daha öncelerden ubuntu 16.04 kurdum az biraz kullanmıştım visual studio kurulmadığı için o zamanlar .net ile ilgileniyordum

012rev3

Ekran kartında 3d grafikler için problemler yaşayabilirsiniz. Ati yeni linux çekirdeklerinde eski ekran kartlarının desteğini kesti. Açık kaynak sürücüler verimli olmuyor ne yazık ki. Ama siz yine de live cd ile deneme yapın. Sizin ekran kartınız belki verimli çalışır. Hatta belki ati sürücüsü de vardır.
Ram miktarınız gnome için düşük olabilir ama çok da düşük değil, sadece ara ara kasma yaşamanız olası.
Bunların dışında denemediğimden kararlılık konusunda bir şey diyemeyeceğim.
Dediğim gibi sorularınıza en kısa cevap hemen bir live cd edinip kendiniz denemenizdir.
Kolay gelsin.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

Phoique 7

Alıntı yapılan: 012rev3 - 09 Ağustos 2017 - 09:58:58
Ekran kartında 3d grafikler için problemler yaşayabilirsiniz. Ati yeni linux çekirdeklerinde eski ekran kartlarının desteğini kesti. Açık kaynak sürücüler verimli olmuyor ne yazık ki. Ama siz yine de live cd ile deneme yapın. Sizin ekran kartınız belki verimli çalışır. Hatta belki ati sürücüsü de vardır.
Ram miktarınız gnome için düşük olabilir ama çok da düşük değil, sadece ara ara kasma yaşamanız olası.
Bunların dışında denemediğimden kararlılık konusunda bir şey diyemeyeceğim.
Dediğim gibi sorularınıza en kısa cevap hemen bir live cd edinip kendiniz denemenizdir.
Kolay gelsin.

Kısa zaman ubuntu 16.04 lts kullandım. Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım kasma donma gibi bir sorunu yoktu. Memnundum ama mecburen windowsa dönmek zorunda kalmıştım.

012rev3

[mention=629721]@Phoique 7[/mention]
Kasma olasılığını gnome için belirtmiştim unity'de sorun yaşamamış olabilirsiniz tabi.  :)
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein