LXDE Masaüstü Kullanıyorum. Takvim Bulunduğumu Ülkenin Dilinde

Başlatan warpalawas, 06 Ağustos 2017 - 12:33:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

warpalawas

İyi günler arkadaşlar,
LXDE masaüstü kullanıyorum. Saat dilimi olarak bulunduğum ülke saat dilimi ama Ubuntum 2016-04 Türkçe olmasına rağmen. Takvim yerel saate göre adlandırılıyor.
Türkçe yapamadım.

illedelinux

Alttaki komutları sırayla uçbirime gir.
sudo apt-get install ntp
sudo dpkg-reconfigure tzdata

Resimde gördüğün ekran gelecektir, aşağı-yukarı ve sağ-sol tuşlarıyla istediğini ayarla...

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

warpalawas

@illedelinux,
ilginize çok teşekkür ederim ama bu benim sorunumu çözmedi

illedelinux

Sağ tık, Klavye düzeni ayarlarından açılan pencere ayarı alttaki resimdeki gibi yapmayı deneyin.

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

warpalawas

@illedelinux,
söylediklerinizi yaptım. Hatta kaldırıp yeniden q klavye yükledim. Maalesef olmadı. Hala takvimim Türkçeye dönüşmedi.

012rev3

[mention=629797]@warpalawas[/mention]
Avgust'un çevirisine baktım da Bulgarca olarak görünüyor. Sanırım lokasyon ayarlarında bir sorun oluşmuş.
Lxde masaüstü ortamını hiç kullanmadım ama muhtemelen lxde'nin temel ayarlar kısmından düzeltilebilir. Bölge ve dil seçeneği kısmı yardımcı olur diye tahmin ediyorum.
Bir de alttaki kodun  çıktısına bakabilir miyiz?
cat /etc/rc.conf
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

warpalawas

@012rev3,
sanırım kodda bi hata var.

panda@panda-K43SD:~$ cat /etc/rc.conf
cat: /etc/rc.conf: Böyle bir dosya ya da dizin yok

warpalawas

Çözdüm arkadaşlar. Lazım olursa diye yazıyorum.

başlangıç - tercihler - dil desteği - bölgesel biçimler (burada dili seçiyoruz - Türkçe seçtim) - sistem geneline uygula - kapat. Daha sonra bilgisayarı kapatıp yeniden başlatıyoruz. İşlem tamam.

Vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum.