Linux Mint Boot sonrası sorun

Başlatan marslı, 01 Ağustos 2017 - 18:48:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marslı

merhaba arakdaşlar
linux mint 18.2 64x iso dosyasını indirdim sha256sum doğrulamasını yaptım sorun çıkmadı. Boot ettkikten sonra Start Linux Mint dediğimde donuyor uyumluluk kipinde başlattım yine donuyor Cd de sağlam çizik vs yok ne yapabilirim sistemi live olarak açmam lazım

illedelinux

Bu durumda cdçaların kendisi veya yazdırma hatası olabilir, önce isoyu cdye farklı bir program ile yazdırmayı dene, uzun yıllardır cd kullanmadığım için program önerisi veremiyorum...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

marslı

Başka cdleri çalıştırıyor bu diskte çalıştırmadı. Yeniden yazdırmayı deneyeyim sanmıyorum olacağını ama

laz61

usb bellek üzerine yazdırmayı dene
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

marslı

bir kaç dene yaptım çalışan cdlerde çalışmaz oldu sanırım dvd reader ömrünü tamamladı. Usb bilgisayarım boot etmiyor. Dvd ve usb olmadan boot etmenin bir yolu vardu ama kaynağını bylamadım sizler biliyor musunz nasıl yapabileceğimi? Şu an ubuntu var sistemde

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2017 - 21:08:02

Arkdaşlar aşağıdaki gibi grub  dosyası ayarladım ama ramdisk blunamadı tarzı bir hata verdi.
https://unix.stackexchange.com/a/145560

Çözümünü biklen var mı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2017 - 21:29:04

Önce kerneli yüklemelisiniz şeklinde de hata veriyor uğraşırken farkettim