CS:GO oyuncusuyum, Windows kernel yüzünden oyunu Linux'de oynamayı düşünüyorum.

Başlatan hasanmerkit, 26 Temmuz 2017 - 23:34:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanmerkit

Microsoft ne halt yediyse, oporjinal kullandığım
Windows 7, 8, 8.1, 10 sürümlerinde ntkrnl.exe (Kernel yazılımı) sürekli aşırı CPU yiyor ve hiç kasmayan bilgisayar artık sürekli FPS düşürüyor.

Windows kullanmaya devam edeceğim. Ama Laptop'umda ayrı bir disk daha var. (80 GB, DVD rom kısmında aparat ile bağlı.)
Ubuntu bana göre yorucu bir sistem.

CS:GO için tavsiye edeceğiniz en yüksek FPS alabileceğim dağıtımınız var mı?

- Nvidia Geforce 820M ekran kartı

FireSwords

Muhtemelen Windows hasar görmüş, virüs filan bulaşmış o yüzden durum böyle.

hasanmerkit

Resmi imaj ile yeniden kurulum yaptım ve yazılım kurmadim. Herseye virus demekten vazgeçin artık

lnxdev

Bilgisayarda donanımsal yaşadığın sorunu hiçbir şekilde işletim sistemine atamazsın. Bence bir bakım yaptır bilgisayarına temizle, termal macunu yenile. Ayrıca dağıtımların hepsi aynı sürücüyü kullanacağı için yüksek fps veren dağıtım diye bir şey yok. Belki masaüstü ortamını hafif seçersen ram olarak bir performans artışı sağlaya bilirsin. Gerçi artık ağır masaüstü ortamları bile az miktar da ram kullanıyor(Pencere yöneticileri hariç onlar daha az). O yüzden herhangi bir dağıtımı seçebilirsin. Donanımsal olarak Manjaro dağıtımının desteği iyidir fakat aynı şekilde sende de çalışcak diye bir şey yok. Kur bir dağıtım ve dene.

UNC

hasanmerkit

Siz ciddi misiniz? Kernel işlemi çalışıyor, çözüm olarak bilgisayarı temizle termal macunu yenile?
Tamam beyler sizden yardım isteyen yok. Konuyu kilitleyin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Temmuz 2017 - 19:28:58

[mention=629254]@UNC[/mention]
Ubuntu'da oldukça düşük fps aldım. OpenSuse deneyeceğim sağol kardeş.

ali159

Gtx 820m ile ani fps düşüşleri gayet normal. Bu kart oyun odaklı bir kart değil. Ayrıca debian tabanlı bir sistem kurmanı öneririm farklı tabnlarda steam vb çalışmayabiliyor.

şenol

ben seni çok iyi anlıyorum arkadaşım . dayanamadım gene yazayım buraya . CS GO LİNUX DA OYNANIR ! windows çöp bir sistemdir LİNUX A GÖRE ! arka planda bir sürü çalışan uygulamalar . vasat ntfs dosya sistemi . yüksek ve stabil olmayan cpu kullanımı ( linuxa göre ) vs . vs diye gider bu yazı ! CS GO İÇİN SÖYLÜYORUM ! BEN WİNDOWS DA ÖLÜYORUM ÇOK KOLAY . UBUNTU 16.04 DE GÖRDÜĞÜMÜ YATIRIRIM ( DÜŞÜK ÇÖZÜNÜRLÜK VE GRAFİKTE ) ! HİÇ ABARTMIYORUM . 1 haftaya kadar gtx 1060 alacam o zaman bakacam yüksek grafik ve çözünürlükte ubuntu ne kadar iyi . ve son olarak şu yüksek fps takıntısından vaz geçin arkadaşlar . sabit 75 fps yeterlidir . cs go ve tüm oyunlar için . ben 60 sabitliyorum fps yi ve öyle dalıyorum millete . ve cs go gerçekten linux için yapılmış bir oyundur ben onu görüyorum . sana tavsiyem ubuntu 16.04 gnome 3 kur . sistem birleşenlerin düşükse ölmende normaldir . grafiği kısacaksın . iyi ve yeni bilgisayar birleşenleri aldınmı farkını görürsün ubuntu 16.04 dün . saygılar

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Temmuz 2017 - 02:00:53

820 m giriş seviyesi bir ekran kartıdır . soldan 2 ci sayı kartın nasıl olduğunu belirler . keşke 850 veya 860 olsaydı
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd