[Çözüldü] Chromium ön tanımlı şifre

Başlatan zaman, 26 Temmuz 2017 - 19:02:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zaman

Merhaba arkadaşlar chromium kaldırıp kurdum  , açarken şifre istiyor normal  root şifreemi giriyorum kabul etmiyor , öntanımlı kilit diyor  sebebi ne olabilir ?

matrax_41

Öntanımlı anahtarlık şifreni istiyor. Farklı bir şifre belirlemediysen kullanıcı şifrendir.

zaman

hayır belirlemedim kullanıcı yani sudo şifremi de kabul etmiyor

matrax_41

Şifreyi doğru girdiğine eminsen sudo rm ~/.local/share/keyrings/* komutuyla (Chromium'da kayıtlı şifrelerin silinir) var olan anahtarlığı silebilirsin. Daha sonra chromium'u başlattığında yeni anahtarlık şifresi oluşturmanı ister veya kendin seahorse programıyla açabilirsin  yeni bir anahtarlık.

zaman

zaman@zaman:~$ sudo rm ~/.local/share/keyrings/
[sudo] password for zaman:
rm: '/home/zaman/.local/share/keyrings/' silinemedi: Bir dizin
zaman@zaman:~$

matrax_41

keyrings'in sonunda * var. Komutu kopyala yapıştır.

zaman

malesef yine olmadı  dün uğdate ettikten sonra böyle oldu çözemedim gitti

matrax_41

Güncelleme ile ilgisi olmaması lazım. mv ~/.local/share/keyrings/login.keyring ~/.local/share/keyrings/login.keyring.yedek komutunu dener misin.

zaman

aman@zaman:~$ mv ~/.local/share/keyrings/login.keyring ~/.local/share/keyrings/login.keyring.yedek
mv: '/home/zaman/.local/share/keyrings/login.keyring' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok

matrax_41

Bir de seahorse programından silmeyi dene. Menüde Parolalar ve Anahtarlık gibi bir isimle çıkması lazım.

zaman

oldu teşekkür ederim silip yeniden ayarladım  uğraşlarınız ve yardımlarınız için sağol