[Çözüldü] Güncelleme sonrası hatası

Başlatan nelanbu, 25 Temmuz 2017 - 19:26:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nelanbu

s.a Arkadaşlar ubuntu uzun süredir güncelleme uyasısı veriyordu bir kere denedim problem olmuştu recover yapmıştım. Şimdi tekrar deneyim dedim. Bu sefer geçenki hata gibi değil leptop açılıyor kullanabiiyorum. Fakat açılınca hata veriyor sağ üstde dur işaretine benzer bişey çıktı ona basınca hata yazıyor. tercihler kısmında tüm güncellemleri geri yükle güncellemeleri denetle yapınca işlem yapmıyor ekrana Paket listesini yükleme başarısız hatası verip açıklama 
Bu ciddi bir problem. Daha sonra tekrar deneyin. Eğer bu problem tekrar gözükürse, lütfen geliştiricilere hatayı rapor edin. yazıyor.
güncellemeri göstere tıklayınca da  software updater yazılımı beklenmedik bir şekilde kapandı diyor. progblemi nasıl çözebilirim.
aşağıda hata hayrıntılarını gösteren ekran çıktısını verdim..

nelanbu

sorunu çözemedim sistemi yenden yükleyip yeniden güncelleme yaptım şimdi sorun yok.

ali159

Sol üsteki o hata çok da önemli bir hata değilmiş aslında. Yüklediğin bir programın güncelleme yeri (sunucusu) değişmiş olabilir veay buna benzer ufak bir problem ile karşılaştığı için yeni bir kaç paketi indirememiş ve hata vermiş :) Böyle durumlarda aşağıdaki komutları sırası ile çalıştırınca düzeliyordu bende :) Bir daha olursa sende denersin.
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade