[Çözüldü] Ubuntu tabanlı Elementary os ta UrbanTerror kısayolunu nasıl oluşturabilirim

Başlatan Lexa, 24 Temmuz 2017 - 20:03:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lexa

Arladaşlar herkese kolay gelsin öncelikle elementary os kaynaklarından çözüm bulamadığım için ve kullandığım sistem ubuntu tabanlı olduğu için son çare buraya açma gereği duydum konuyu hatam varsa kusura bakmayın.

sorunum şöyle urbanterror official sitesinden    linux için   komut satırı yükleme yapma yöntemiyle tar.gz dosyasından   urban terror kurulumunu terminal üzerinden yaptım yaklaşık 1.5 gb lik bir dosya indi terminalden klasör içine
fakat  ded.sh uzantılı  dosyayı terminal üzerinden çalıştırınca oyuna girebiliyorum benim istediğim ise   fotograftada gördüğünüz gibi uygulamalar menüsüne urban terror u kısayol olarak nasıl ekleyebilirim  her defasında terminalden açmak bayıyor insanı bunu kolay komutsuz yapacak arayüze sahip bir programla yapabilmek mümkünse çok iyi olur önerileriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum şimdiden herkese hayırlı günler. 

illedelinux

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Lexa

bi ara ubuntudayken aynı buna benzer ilk depoyu ekleyip sonra güncelleyip ardından yüklediğimde   mevcut sürümden   daha eski bir sürümü depodan çektiğine tanık olmuştum  bu  komutlara ne kadar güvenebilriim ki yani  şuan ki son sürümü 4.3.2  sizce   son sürümümü kuracaktır otomatik olarak ?

illedelinux

Bu işlem Urban terror oyununu tam olarak kuruyor ama hangi sürümünü kurar onu bilemem, en azından deneyebilirsiniz, beğenmezseniz paket yöneticisinden geri kaldırırsınız...

Lexa

an itibariyle çözmüş bulunmaktayım  elementary os uygulama mağazasından menü edit  adlı programı indirerek   uygulama menüsüne   ekledim oyunu
çözümü çok basit çözüm arayan arkadaşlar içinde böyle bir açıklama geçeyim
1.menü edit adlı programı indirin programı açın.
2. sol üstte new app a tıklayın + işareti olarak görürsünüz zaten
3.oyunun ikonunu seçin ben google da urbanterror icon yazarak bulup indirdim birtane
4. oyunu açan dosyayının yolunu seçin
5. programlar menüsünde hangi isimle gözükecekse o ismi yazın ben UrbanTerror olarak yazdım
6.son olarak  Onay işaretine basın ve programı kapatın ve uygulamalar kısmına gelip oyununuzu orada göreceksiniz

ilginiz için teşekkürler.

illedelinux

Alıntı yapılan: Lexa - 24 Temmuz 2017 - 21:01:15
an itibariyle çözmüş bulunmaktayım  elementary os uygulama mağazasından menü edit  adlı programı indirerek   uygulama menüsüne   ekledim oyunu
çözümü çok basit çözüm arayan arkadaşlar içinde böyle bir açıklama geçeyim
1.menü edit adlı programı indirin programı açın.
2. sol üstte new app a tıklayın + işareti olarak görürsünüz zaten
3.oyunun ikonunu seçin ben google da urbanterror icon yazarak bulup indirdim birtane
4. oyunu açan dosyayının yolunu seçin
5. programlar menüsünde hangi isimle gözükecekse o ismi yazın ben UrbanTerror olarak yazdım
6.son olarak  Onay işaretine basın ve programı kapatın ve uygulamalar kısmına gelip oyununuzu orada göreceksiniz

ilginiz için teşekkürler.

Çok güzel, yararlı bir araştırma, aynı sorunu yaşayanlar için de güzel paylaşım  :)

UNC

[Desktop Entry]
Version=1.0
Type=Application
Name=Urban terror
Icon=ikon/dosyasının/yolu
Exec="/oyunun/bulundugu/dizin/Urban-terror/Urban-Terror" %U
Comment=oyun açıklaması
Categories=Games;
Terminal=false

metin editorü ile gerekli alanları doldurup / Urban-Terror.desktop isminde .local/share/applications/ klasörüne kaydedin

terminalden

gtk-update-icon-cache /usr/share/icons/hicolor

tamamdır

Lexa

buda alternatif bir çözüm oldu çok teşekkürler üstte de belirttiğim gibi Menu Libre ile sorunumu çözmüş bulunmaktayım ilginiz için teşekkürler.