Sitenin Yenilenmesi Ne Zaman Bitecek?

Başlatan ali159, 24 Temmuz 2017 - 18:16:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali159

Ana sayfa uzun süredir yenilenmekte. Bu yenileme ne zaman bitecek. Bu kadar süre bekleyince bende (ki bence çoğu kişide de) beklenti arttı. Ne zaman tamamlanacağı ile ilgili tahmini bir zaman verebilir misiniz? Birde mümkün ise yeni halinden bir ekran görüntüsü, bir ipucu verebilir misiniz?

edge35

Bundan ben de rahatsızım. Belki ilgilenilememiş olabilir, ama en azından geçici bir şeyler olsa fena olmazdı. Sahiplenince uzun süre yapım aşamasında görüntüsü insanın(benim) moralini bozuyor.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

lubuntu

Zaten tamamlandı. Yenilikten kasıt ubuntu.com benzeri hale getirilmesiydi o da oldu zaten.

ali159

Alıntı yapılan: lubuntu - 24 Temmuz 2017 - 20:14:28
Zaten tamamlandı. Yenilikten kasıt ubuntu.com benzeri hale getirilmesiydi o da oldu zaten.
Tamamlandı derken? Anasayfaya yolunuz hiç düşmedi sanırım.

illedelinux

Ben de öyle bir yenileme gibi bir şey görmüyorum, ana sayfa dediğiniz alttaki adres ise orada da bir şey göremedim.
http://www.ubuntu-tr.net/ 

Sol üstte bulunan Forum ve Ana Sayfa tuşlarına tıkladığımda alttaki gibi görünüyor.

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

alorak

Alıntı yapılan: illedelinux - 24 Temmuz 2017 - 20:39:56
Ben de öyle bir yenileme gibi bir şey görmüyorum, ana sayfa dediğiniz alttaki adres ise orada da bir şey göremedim.

Sol üstte bulunan Forum ve Ana Sayfa tuşlarına tıkladığımda alttaki gibi görünüyor.

En sol üstteki Anasayfa ile Forum'un altındaki anasayfa farklı yere gidiyor hocam. En sol üstteki bağlantıya göre ana sayfa düzenlenmekte.
özgürlük için

ali159

Alıntı yapılan: alorak - 24 Temmuz 2017 - 21:27:17
Alıntı yapılan: illedelinux - 24 Temmuz 2017 - 20:39:56

En sol üstteki Anasayfa ile Forum'un altındaki anasayfa farklı yere gidiyor hocam. En sol üstteki bağlantıya göre ana sayfa düzenlenmekte.
:D :D Çünkü birisi forumun ana sayfası diğeri sitenin ana sayfası :D :D

lubuntu

[mention=629124]@ali159[/mention]O hep öyleydi zaten, sitenin eski halini görmediniz herhalde. Görünüm böyle değildi, yenileniyor dendiiğinden beri. Belki değiştirilmek istenen bir bölüm kalmıştır ona da zaman bulunamamıştır, yazıda o sebeple hatırlatıcı olarak duruyordur. Ama genel olarak tasarım şu anki gibi kalacak.

ali159

Alıntı yapılan: lubuntu - 25 Temmuz 2017 - 07:32:32
[mention=629124]@ali159[/mention]O hep öyleydi zaten, sitenin eski halini görmediniz herhalde. Görünüm böyle değildi, yenileniyor dendiiğinden beri. Belki değiştirilmek istenen bir bölüm kalmıştır ona da zaman bulunamamıştır, yazıda o sebeple hatırlatıcı olarak duruyordur. Ama genel olarak tasarım şu anki gibi kalacak.
Yahu sen benim ne yazdığımı bir daha oku istersen. Bende biliyorum forumun vb yenilendiğini diyorum ki ama yeni bir kullanıcı gelse ve ubuntunun ana sayfasına girse sayfa yenileniyor yazıyor. Eee bu adam ddemez mi bunlar daha siteyi yapamamış bu işletim sisteminden ne fayda gelecek diye. Bu sayfa sonsuza kadar böyle yenileniyor şeklinde klamayacak sonuçta dğeil mi?

neynefes

Değişiklikler bütün bileşenleri ve yapıyı kapsıyor. Devasa farklılıklar olmayacak belki ama bizim asıl yapmaya çalıştığımız yapıya bir iskelet oturtmak. Tasarım kriterleri belirlemek ve ona göre şekillendirmek. Gerekirse fazlalıkları atmak, eklemeler yapmak için çalışıyoruz. Sizlerinde tahmin edebileceği gibi kendi hayat telaşemiz içerisinde bu konularla ilgilenme fırsatı bulamadık bir süredir. Ana sayfada güncellemekte/takip etmekte zorlandığımız haberler bulunuyordu önceden.. Şu anki halinden çokta parlak değildi.

Ana sayfadaki bu hantallığı ortadan kaldırmak ve özellikle arka planda yapıya, tasarıma bir çatı oluşturma çabası içerisindeyiz. Olay çok basit gibi görünebilir ama öyle düşünüldüğü kadar basit ve kolay olmuyor.

Bu konuda anlayış göstereceğinizi umuyoruz. Yeri gelmişken söyleyim 1,5-2 ay kadar da muhtemelen yeterli özeni gösteremeyeceğiz. Sonrasında tekrar bu düzenlemelere başlayıp bitirme gibi bir planımız var.

lubuntu

[mention=629149]@ali159[/mention]Kalacak belki nolmuş yani? İnsanları kafanda bir düşünceye oturtup, sonra onlar adına böyle yaparlar şöyle yaparlar demek basite kaçmak demektir. Kaç kişi orada yenileniyor diye ubuntu kullanmaktan vazgeçmiş bunu söyleyeceksin!!! Tüm sorunları çözdün aslında sorun olmayan bir şeyi sorun yaptın. Bir ürün iyiyse kendi kendini pazarlar, kimseye kullan demenin gereğide yok önemide yok. Varsa sorunun bildirirsin, düzenlenir daha iyi bir dağıtım daha iyi bir Linux kerneli ortaya çıkar olay bu kadar. Başka konularda da söylüyorum; savunacağım derken zarar veriliyor. Linux kendi başına bir işletim sistemi olmuş olsaydı zaten, halihazırda tüm cihazlar gözönüne alındığında en çok kullanılan sistem diyebilirdik. Zaten ilk sırada olan bir şeye kötü muamelesi yapılıyor resmen. Bırakın Microsoft tüm cihazlarda pazar payını artırmaya çalışsın! Bırakın daha kullanmadan bir yazı sebebiyle vazgeçecek insanın nereye gideceğini!

ali159

Alıntı yapılan: lubuntu - 25 Temmuz 2017 - 12:02:20
[mention=629149]@ali159[/mention]Kalacak belki nolmuş yani? İnsanları kafanda bir düşünceye oturtup, sonra onlar adına böyle yaparlar şöyle yaparlar demek basite kaçmak demektir. Kaç kişi orada yenileniyor diye ubuntu kullanmaktan vazgeçmiş bunu söyleyeceksin!!! Tüm sorunları çözdün aslında sorun olmayan bir şeyi sorun yaptın. Bir ürün iyiyse kendi kendini pazarlar, kimseye kullan demenin gereği de yok önemi de yok. Varsa sorunun bildirirsin, düzenlenir daha iyi bir dağıtım daha iyi bir Linux kerneli ortaya çıkar olay bu kadar. Başka konularda da söylüyorum; savunacağım derken zarar veriliyor. Linux kendi başına bir işletim sistemi olmuş olsaydı zaten, halihazırda tüm cihazlar gözönüne alındığında en çok kullanılan sistem diyebilirdik. Zaten ilk sırada olan bir şeye kötü muamelesi yapılıyor resmen. Bırakın Microsoft tüm cihazlarda pazar payını artırmaya çalışsın! Bırakın daha kullanmadan bir yazı sebebiyle vazgeçecek insanın nereye gideceğini!
Tepkiniz gerçekten çok saçma. Bunu kullanıyorum merak ediyorum ve soruyorum bu sizi hiç ilgilendirmez. Ayrıca zaten ubuntu Debian tabanlı bir sistem yani ubuntu kadar iyi olanlar da var. Kanıt istemişsiniz bizzat arkadşım bunu dediği için bu konuyu açtım. O da windows'dan sıkıldı ve arayış içindeydi bende gel dedim Ubuntu kullan. Bana dediği cümle "daha sitesi yok doğru düzgün, ben buna gelmem." oldu. Ha sonradan ikna ettim ve şu anda kullanmaya başladı ama bunu düşünen elbet olmuştur ki bunun olduğunu edge35 isimli arkadaşımızın "bundan bende rahatsızım" demesinden de anlayabiliyoruz.
Ayrıca sizin bana hesap sorma gibi bir hakkınız yok 3 tane ünlem işareti koyarak vb hesap sorar tavra girme hakkınız hiç yok! Burası özgür bir platform ise istediğimi sorarım. Yasaksa bu soru zaten yöneticiler kaldıracaktır.

edge35

Lütfen gereksiz tartışmalarınızı başka yerde yapın. Forumda bir konu hakkında sorunumuz olduğunda bunu her zaman soruyoruz ki bu konu da örnektir. Bilen biri de cevap veriyor ki bu konu için de [mention=629153]@neynefes[/mention] gerekli cevabı vermiş zaten. Uzatmanın gereği yok.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

neynefes

Hızlı ve geçici bir çözüm olarak sayfayı yeniledim. Asıl değişiklikler yapıldıktan sonra bilgilendirme yapılacaktır.

edge35

ali159

Elinize sağlık. Artık çok daha iyi duruyor.