Ubuntu 17.10 İlk Gönütüler ve ilk izlenim

Başlatan ali159, 23 Temmuz 2017 - 14:06:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ssd90

Tasarım adına bunlar ne yapıyor Allah aşkına? Bir de GNOME varsayılan olmuş LTS'den önce. Ubuntu Budgie kurdum göze hitap ediyor en azından.

Yıl olur 2030 tasarımda bir milimetre ilerleme olmaz eminim.

ConfLeo

I dream of you and meet the flowers
For a couple of hours
Such a beautiful day

laz61

ryzen sistem kullanıyorum uzun zamandır oturaklı olarak çalışan bir linux durumu bulamamıştım. 17.10 şuan kaymak gibi puruzsuzce çalışıyor. Beğendim.
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

alorak

Ubuntu'nun kullanacağı gnome'da dash'ın her zaman görünür yapılacağını düşünmekteydim. Unity geçişinde bu öncelik önemli bence aslında.
özgürlük için

laz61

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ağustos 2017 - 10:51:49

[mention=630425]@alorak[/mention]
ubuntunun yapmasını beklemeden gnome ince ayar yöneticisi ile sürekli görünür hale getirebilirsin.
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

alorak

Alıntı yapılan: laz61 - 30 Ağustos 2017 - 10:49:04

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ağustos 2017 - 10:51:49

[mention=630425]@alorak[/mention]
ubuntunun yapmasını beklemeden gnome ince ayar yöneticisi ile sürekli görünür hale getirebilirsin.
Kendim için değil hocam ama Ubuntu bu ayar seçili olarak gelebilirdi sanki
özgürlük için

xxxyyy

Ubuntu`nun en sevdiğim özelliği sanırım Gnome'a geçişle kalkıyor. Pencerelerin panelle bütünleşme özelliği 17.10'da var mı? Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Gnome'a bu özelliği getirecek bir eklenti var mı? Bilenler bilgilendirir sevinirim. Bir Gnome sever olarak ben böyle bir eklentiden haberdar değilim.

ali159

[mention=631502]@xxxyyy[/mention] Şu anda maalesef yok. Asıl sürümde eklerler mi ? Sanmıyorum.

decent

Alıntı yapılan: xxxyyy - 02 Ekim 2017 - 00:28:12
Ubuntu`nun en sevdiğim özelliği sanırım Gnome'a geçişle kalkıyor. Pencerelerin panelle bütünleşme özelliği 17.10'da var mı? Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Gnome'a bu özelliği getirecek bir eklenti var mı? Bilenler bilgilendirir sevinirim. Bir Gnome sever olarak ben böyle bir eklentiden haberdar değilim.

Bir şey aslında varsa, -yani sürümle birlikte gelip güncelleniyorsa- kullanmaya ve sürekliliğe daha elverişli olduğunu düşünebiliriz. Gnome' da bu eklenti [1] ile sağlansa bile bir süre sonra uyumsuzuklar ortaya çıkabilir. Gelecekse bütünleşmiş olarak gelmeli.

[1] https://extensions.gnome.org/extension/1250/gnome-global-application-menu/

xxxyyy

Cevaplarınız için teşekkürler. Katılıyorum decent. Ama elde bu varsa sıkıntı çıkarmadığı sürece mecburen kullanacağım. En sevdiğim masaüstü Gnome, fakat panelle bütünleşme özelliğinden ötürüde ubuntu da kuruyordum. Gnome eklentilerini baya bir taramıştım ama istediğimi bulamamıştım. Umarım iş görür. Teşekkürler.

burak öztürk

Yanlış anlamadıysam aradığınız eklenti şu: https://extensions.gnome.org/extension/1287/unite/
Unity`nin en sevdiğim özelliğiydi pencerenin büyütülünce pencere başlıklarının kaybolup panelle bütünleşmesi  ayrıca  global menu ve hud bağımlılık yaptmıştı.
Gnome için de yapmışlar ama Plasma`ya geçmem nedeniyle benim için bir önemi kalmadı.

meda

[mention=631516]@burak öztürk[/mention] global menüyü bende seviyordum. Bana göre karizmatik bir görünümü vardı ne yazık ki Unity 8 de terkedildi. O zaman yeni bir soluk lazım deyip Deepin dağıtımına geçtim. Küçük küçük düşünülmüş güzel detaylar var ancak bir o kadar da eksik kalan kısımlar olması hoş değil. Bakalım Plasma genel ayarlar menüsü değiştirilip biraz modernize çalışmaları var.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

decent