EDUBUNTU hakkında bilgi gerekli

Başlatan emrecn, 17 Ekim 2017 - 12:00:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrecn

bu konularda henüz çok yeni ve bilgisiz sayılırım ve okulumuzda edubuntu ile ilgili bir sunum yapacagım bu konuda bilgi verebılecek olanlar varmı. teşekkürler.. :)

ali159

Nasıl bir bilgi istediğinizi tam olarak anlayamadım. Sunumu hazırlamktan bahsediyorsanız Libre Office veya Microsoft Office ile hazılrayıp kolayca açabilirsiniz. Bir projeksiyona vb bağlamaktan bahsediyorsanızda projeksiyon Linux uyumlu ise zaten Windows ile aynı şekilde yansıtırsınız.

Elessar

USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

emrecn

sunum yapma veya hazırlık aşamasında herhangı bır sıkıntım yok sadece edubuntu hakkında degısık bır bılgı ogrenmek ıstedım edubuntu ıle ılgılı pek fazla makale veya bılgı bulunmuyor malesef.. yardımlarınız ıcın tesekkur ederım :)

illedelinux

2005 yılında  ilk sürümünü (5.10) dağıtıma sunmuş, 2014 yılına kadar düzenli güncellenmiş, ancak 2014 yılından bu yana sürüm çıkarmamış son sürüm 14.04'te kalmış.
Gnome masa üstünü kullanıyor, Libreoffice kurulu geliyor, eğitimciler ve özellikle çocuklar için geliştirilmiş.
Bir eğitimcinin veya herhangi bir beceriye sahip olanlar için bir saat içinde bilgisayar laboratuarı ve on-line öğrenim ortamı kurabilecek paketlerle donatılmış...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...