[Çözüldü] İnternet bağlantısı sorunu (gataway kaynaklı sanırım)

Başlatan kaos, 25 Aralık 2008 - 17:35:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaos

Arkadaşlar merhaba tekrar ben  :) Daha önce ubuntustudioyoda sorunsuz internet bağlantımı gerçekleştirebilmiştim
Alıntı Yapsudo ifconfig eth0 192.168.1.5 netmask 255.255.255.0
sudo route add default gw 192.168.1.1
komutlarını vererek bağlanabiliyordum sorunsuzca nete gerçi her sistemi açtığımda komutları yinelemem gerekiyordu ama çokda büyük sorun değildi.
Fakat sistemimi formatlayıp yeniden kurduktan sonra bir türlü nete bağlanamaz oldum. Bu komutlar işe yaramadığı gibi
Alıntı Yapsudo update-rc.d -f NetworkManager remove
yapıp
Alıntı Yapsudo gedit /etc/resolv.conf
nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220
da bir değişikliğe yol açmadı.
Hatta
Alıntı Yapsudo gedit /etc/network/interfaces
içerisine
Alıntı Yapiface eth0 inet static
address 192.168.1.5
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1
i girmemde bir şey değiştirmedi
sistemim sanırım gateway olarak 192.168.1.255 gibi bir şey görüyor. Bütün komutlarıma rağmen ağ ayarlarına baktığımda bu değeri görüyorum ve nete bağlanamıyorum. Bütün aşamaları tekrar ve tekrar denememe hatta sadece konsol modunda açıp girmeme rağmen bile değişen bir şey olmuyor. netmask doğru address doğru fakat gel gelelim gateway sanırım sorun çıkarıyor.
Evet arkadaşlar nedir sisce bu sorunun sebebi ne yapmalıyım.?

heartsmagic

Komutları verdiğin satırları buraya geçebilir misin?
Ayrıca hangi aşamada takılıyor bağlantı? Modemi pingleyemiyor musun örneğin? Hoş, gw dediğine göre pingleyemiyorsundur. Fakat elle işlemleri yapmana rağmen gw'nin başka bir IP görünmesi pek normal değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaos

Kusura bakmayın arkadaşlar biraz daha uğraştıktan sonra sinirlerime hakim olamayıp ubuntustudio'yu silip ubuntu 8.10 64 bit kurdu. Vallahi rahatladım. Kurulum sırası ve sonrasında ubuntustudioda yaşadığım sorunların hiçbirini yaşamadım ubuntuda. Ne açılışta güvenli kipte açmam gerekti beyaz ekranda takıldı ne de bağlantı problemi yaşadım kurulum bitti anında görüntü sisteme girdim. Hiçbir problem yaşamadan, ekstra bir ayar yapmama gerek kalmadan ağada bağlandı. Ubuntu ubuntu studiodan çok daha rahat ve kullanışlı geldi. Nasıl olsa ubuntustudioda var olan program vb her şeyi ubuntuda da kullanabiliyorum o zaman ubuntuyla devam, studio birmüddet uzak dursun  :)

erginemr

Geçmiş olsun. Önemli olan, sorununuzun çözülmesi. Sanırım Ubuntu Studio geliştiricilerinin yapmış olduğu bazı özelleştirmeler, sizin sisteminize uymadı. Başlığı kapatalım.  :)