putty kullanımı ssh istemci

Başlatan delicesineseven, 20 Temmuz 2017 - 07:58:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delicesineseven

windowsta sağ tık yapınca panoda kopyalananı yapıştırıyordu. Ubuntu'da putty nasıl kullanılıyor? Yani nasıl kopyala yapıştır yapabiliriz?
putty alternatifi ssh istemci tavsiyeleriniz nedir? synaptic ten ssh diye aratıp ssh secure adlı bir uygulama kurdum ama menude bulamadım. bu uygulamayı nasıl kullanabilirim.

szgnblt

Alıntı yapılan: delicesineseven - 20 Temmuz 2017 - 07:58:42
windowsta sağ tık yapınca panoda kopyalananı yapıştırıyordu. Ubuntu'da putty nasıl kullanılıyor? Yani nasıl kopyala yapıştır yapabiliriz?
putty alternatifi ssh istemci tavsiyeleriniz nedir? synaptic ten ssh diye aratıp ssh secure adlı bir uygulama kurdum ama menude bulamadım. bu uygulamayı nasıl kullanabilirim.
Linux kullanıyorsanız putty gerek yok. Terminal ile herşeyi halledersiniz. Terminalde kopyalama ctrl+shift+C yapıştır ctrl+shift+v

Uçbirimde ssh komutunu araştırınız.

afeser

Hocam putty SSH alternatifidir Windows için. SSH zaten yüklü gelen bir paket. Uçbirimde "ssh $sunucu -X" yazıp bağlandıktan sonra direk normal kabuktaymış gibi kullanıma devam edebilirsiniz.
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...

delicesineseven

linux putty
shift+insert ya da mouse nin orta tuşu yani tekerleğe tıkladığımızda copy paste oluyor. ben denedim bazen bir önceki kopyaladığımızı paste yapıyor ve clipboard manager i desteklemiyor.

Alıntı YapHow Command Copy Text from Terminal/Console/Commandline

Copy Text
Highlight the text in the terminal. Switch to destination app and press middle mouse button. The text should now be pasted into destination application.
Middle mouse button can be simulated by pressing both mouse keys simultaneously

Paste Into Terminal
Highlight the text in the source app and optionally press 'ctrl'+ c. Switch to terminal and press 'shift'+'insert' or press middle mouse button.

http://puppylinux.org/wikka/HowToCopyFromTerminal