Daha önce açıldı mı bilmiyorum, python için kafamdaki şu soru

Başlatan omercnozl, 21 Temmuz 2017 - 04:45:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omercnozl

Arkadaşlar forumu çok takip  etmeye  vakit  bulamıyorum  işlerden dolayı, pythonda  arayüz geliştirmeden consoldan program yazmak ne derece  yeterli, consolda calısan program nerelerde iie yarıyor.  Kimlere am arayüz için neden uğraşıyorsun python da consol  uzerınde çalış  diyorlar. İmla hatalarım  için kusura bakmayın
***SiberKolluk***

lnxdev

Yazacağınız betiği, Nerede ? Ne zaman? Niçin? Nasıl ? ve Kim ? için yapacağınızın sorularını cevapladığınız zaman burada bu tarz soruları sormanıza gerek yok. Herkesin fikri kendinedir. Önemli olan yazacak olduğunuz şeyin kime ve hangi amaca hizmet doğrultusunda yazıldığıdır. Bunları bildikten ve cevaplaya bildikten sonra ne yapmanız gerektiğini çok iyi bileceksiniz. Ayrıca programlama dilini ve sektörü bildiğiniz tıpa benzetme yapmışsınız. Konsolda çalışan programlar nelere iyi geliyor diye bir soru görmedim. Pardon ilaç mı alıyorsunuz yada alıyoruz ? Birde Türkçe'nize biraz daha özen gösterin bence her şeyin başlangıcı düzgün anlatmak ve anlaşmaktan geçer.

okkangal

Programlar konsoldan veya başka bir arayüzden kullanılanlar şeklinde ayrılmazlar. Ayrıca bir programın yeterlilik dereceside konsol veya arayüzle kullanma şeklinde de ölçülmez. Örneğin UBUNTU üzerinde bir sürü python ile yazılmış birsürü program ne konsol ne de başka bir kullanıcı arayüzü olmadan çalışmakta. Bence bu şekilde bir yaklaşım programlama açısında pek sağlıklı değil ....