php de beyaz ekran alıyorum

Başlatan Worza, 20 Temmuz 2017 - 22:52:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Worza

hocam php ile windows da yaptığım bir siteyi ubuntu da lamp servera atınca beyaz ekran çıkıyor. Tarayıcıda sayfayı incelediğimde hiç bir html kodu dahi olmadığını görüyorum bunu çözümü nedir ??

Death Pro

Neden gözükmediğini bilmiyorum ancak windows ta ASP çalışırken bişey farketmiştim. HTML kodlarını ubuntuda yazmıştım sonra ASP çalıştırmak için windowsa geçtiğimde saçma sapan hata alıyordum. Atom text editörü kullanıyorum. Bi baktım windowsta oluşturduğum ASP dosyasının satır sonu tipi CRLF, ubuntuda yazdığım dosyanın satır sonu tipi LF. O kadar gıcık bişeydi ki atom kullanmasam sorunu anlamazdım sonra ASP de verilen o hata gitti. Bi kontrol et istersen karakter kodlamasını, satır sonu tipini vs...

szgnblt

Doğru dizine php dosyasını attığına ve sunucunun çalıştığına eminmisin. index.php phpinfo() atarak kontrol edermisin.

gokhanyildiz

dizin izinlerini kontrol edin. daha sonra da error_reporting ile hata ciktisi almaya calisin. http://php.net/manual/tr/function.error-reporting.php

Worza

Alıntı yapılan: szgnblt - 21 Temmuz 2017 - 00:22:07
Doğru dizine php dosyasını attığına ve sunucunun çalıştığına eminmisin. index.php phpinfo() atarak kontrol edermisin.
Hocam kontrol ettim calisiyo ama mesela html ile php kodunu  birlestirince beyaz ekran oluyo

szgnblt

Alıntı yapılan: Worza - 21 Temmuz 2017 - 11:23:58
Hocam kontrol ettim calisiyo ama mesela html ile php kodunu  birlestirince beyaz ekran *oluyor
Birleştirmeyi tam olarak açıklarmısın.

Worza

<?php require_once'ayar.php'; require_once'sistem.php'session_start(); ?> <html> <head> </head> <body> <form action="" method="POST"> <input type="text" name="kadi"> <input type="password" name="pass"> <input type="submit" name="giris" value="giris yap"> </form>  <?php giris(); ?> </body> </html>

Mesela

gokhanyildiz

Hocam kontrol ettim calisiyo ama mesela html ile php kodunu  birlestirince beyaz ekran *oluyor

actigin sayfaya ait php dosyasinda <?php kodundan sonra error_reporting(E_ALL); kodunu ekleyip hatayi goruntuler misin?

szgnblt

Alıntı yapılan: Worza - 21 Temmuz 2017 - 11:37:02

<?php require_once'ayar.php'; require_once'sistem.php'session_start(); ?> <html> <head> </head> <body> <form action="" method="POST"> <input type="text" name="kadi"> <input type="password" name="pass"> <input type="submit" name="giris" value="giris yap"> </form>  <?php giris(); ?> </body> </html>

Mesela
giris() fonksiyonu çağırdığın ayar.php veya sistem.php incelemen gerekiyor. Kodlarını paylaşırmısın.

Worza

<?php
function kayit(){
if(
$POST){

$kadi=$_POST["kadi"];

$pass=$_POST["pass"];
  if(empty(
$kadi) || empty($pass)){
      echo
"lütfen değerlerinizi boş bırakmayın";
}else{

$ekle=mysql_query("INSERT  INTO uye(kadi,pass) value('$kadi','$pass') ");

}
if(
$kayit){

header(Location:"giris.php");
}else{
  echo
"İşlem başarısız...";
}
}

}

function 
giris(){
  if(
$POST){

$kadi=$_POST["kadi"];

$pass=$_POST["pass"];
   if(empty(
$kadi) || empty($pass) ){  

echo
"kullanıcı adı ya da şiferniz boş ";
}else{

sql_check=mysql_query("SELECT * from uye where kadi='".$kadi."' and pass='".$pass."' ") or die (mysql_error());

}
if(
mysql_num_rows($sql_check))  {

$_SESSION["login"] = "true";

$_SESSION["user"] = $kadi;

$_SESSION["pass"] = $sifre;

header('Location:mesajindexi.php');
}

}
}

function 
mesajatmak(){
      if(
$POST){

$mesaj=$_POST["mesaj"];
      if(empty(
$mesaj)){
      echo
"mesaj kısmını boş bırakma ";
}else{

mysql_query("INSERT INTO mesaj(mesaj) value('$mesaj')");  

}
}
}

function 
mesajgoster(){

$sql=mysql_query("SELECT * FROM mesajlar");
while (
$yaz=mysql_fetch_array($sql)) {
echo 
"<div class='mesaj'>{$yaz['mesaj']}</div>"
}

}

?>

hocam buyrun

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Temmuz 2017 - 11:55:36

Alıntı yapılan: gokhanyildiz - 21 Temmuz 2017 - 11:41:57

actigin sayfaya ait php dosyasinda <?php kodundan sonra error_reporting(E_ALL); kodunu ekleyip hatayi goruntuler misin?
Hocam herhangi bi hata raporu görüntülemedi

matrax_41

Php'nin hangi sürümü kurulu bilgisayarında. Kodları çok inceleyemedim ama gördüğüm ilk hata mysql kodları. Php 7 ve sonrası için uygun değil mysql kodları. Pdo ve Mysqli kullanımını incelemelisin.

Worza

beyler özür dilerim benim yazdığım kodda bir hata yapmışım kusura bakmayın benim aptallığım

lnxdev

Bir tavsiye. Projeyi geliştirirken php dosyalarında 

ini_set("display_errors", 1);
Yaparsan beyaz ekran vermez ve hertürlü uyarı ve hatayı yansıtır. MySQL sorguları hariç MySQL sorguları için sorgu attığın değişkende sorguyu kapatmadan hatayı bir değişkende tutup yazdırman lazım.