Wine kuramıyorum

Başlatan sumaymnu, 15 Temmuz 2017 - 13:08:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sumaymnu

Merhaba Deepin kullanıyorum fakat wine ı bir türlü kuramıyorum her şeyi denedim forumdaki kodları youtube daki izledim fakat sonuç yok :( yardım edebilir misiniz

hossohbetli

Deponuzda Wine var mı? Yoksa harici kaynaklardan dağıtımınıza uygun paketi bulmanız lazım. Veya Wine barındıran ek depo eklemeniz lazım.

Scribus

Merhaba. Ubuntu Software'de Wine yok. Şu bağlantıda yazılanları aynen yaptım: https://wiki.winehq.org/Ubuntu Ancak başarılı olamadım sanırım.

sudo apt-get install --install-recommends winehq-stable
winehq-stable zaten en yeni sürümde

Şu an Seçke'de "Wine" diye arattığımda sadece birkaç .png dosyası çıkıyor. Neyi eksik ya da yanlış yaptım acaba? Teşekkür ederim.

Barlow

/usr/share/applications dizini altında Wine ile ilgili bir dosya var mıdır?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

Scribus

Alıntı yapılan: Barlow - 18 Eylül 2017 - 22:00:53
/usr/share/applications dizini altında Wine ile ilgili bir dosya var mıdır?

Evet. "Wine - Windows programı yükleyicisi" adında bir şey var.

Barlow

O dosyayı metin editöründe modunda açtığınızda, Exec satırını bulup buraya geçebilir misiniz?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

lubuntu

https://wiki.winehq.org/Debian Buradaki yönergeleri izleyerek kurulum yapınız. Deepin, debian tabanlıdır!

UNC

Deepinde Crossover yüklü gelmesi lazım. Ayriyeten vine kurmanın bir nedeni varmı?

Scribus

Alıntı yapılan: Barlow - 19 Eylül 2017 - 13:46:48
O dosyayı metin editöründe modunda açtığınızda, Exec satırını bulup buraya geçebilir misiniz?

Metin editörü modunda açmayı beceremedim. Nasıl yapacağımı söyler misiniz?

Barlow

[mention=631066]@Scribus[/mention] Wine'yi nasıl kurdunuz bilmiyorum ancak eğer yüklüyse Exec kısmını incelememiz gerekiyor. Terminalde:

cd /usr/share/applications

yazın burada Wine dosyasını okumak için:

gedit Wine - Windows programı yükleyicisi.desktop

Gedit yerine kullandığınız metin editörünü yazabilirsiniz, dosya içeriğine bir bakalım Exec kısmı ne görevi yapıyor ve ayrıca Wine'yi nasıl kurdunuz daha önce?

-Dostoyevski-

Scribus

[mention=631073]@Barlow[/mention] https://wiki.winehq.org/Ubuntu linkinde yazılanları aynen yaptım. Sonra Seçke'ye dönüp Wine yazdım ama sadece winetricks yazan .png dosyaları çıktı. Sonra kurulumu anlatan siteye dönüp baştan yapmayı denedim ve "wine zaten kurulu" benzeri bir uyarı aldım.

/usr/share/applications'ta Wine - Windows programı yükleyicisi diye bir şey var. Aynı klasörde, tıkladığımda Gedit ile açılan başka şeyler de var ama bu onlardan değil. Kenarı kıvrılmış boş bir sayfa şeklinde bir simgesi olan, açmak için tıklandığında hiçbir şey açılmayan bir dosya bu.

Söylediğiniz gibi, uçbirim üzerinden

cd /usr/share/applications
/usr/share/applications$ gedit Wine - Windows programı yükleyicisi

ile açmayı denedim ama saçma bomboş bir sayfa açıldı.