[Çözüldü] Xubuntu unity tweak sorunu

Başlatan HuseyinS, 11 Temmuz 2017 - 11:11:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HuseyinS

Selam dostlar Archdan Xubuntuya geçtim. İcon Pack değiştirmek için Unity Tweak Tool kurdum zar zor açınca hata veriyor terminalden çıktısı ;

huseyin@soylu:~$ sudo unity-tweak-tool
/usr/lib/python3/dist-packages/UnityTweakTool/__init__.py:40: PyGIWarning: Gtk was imported without specifying a version first. Use gi.require_version('Gtk', '3.0') before import to ensure that the right version gets loaded.
  from gi.repository import Gtk

Another instance of Unity Tweak Tool seems to be running with
        process id 4248. Switching to the already existing window.

If you believe there is no other instance running, remove the
        file /home/huseyin/.cache/unity-tweak-tool/pid.lockfile and try again.

Error: schema com.canonical.notify-osd not installed
Gtk-Message: GtkDialog mapped without a transient parent. This is discouraged.

Software'den launch dediğim zaman da

com.canonical.notify-osd

In order to work properly, Unity Tweak Tool recommends you install the necessary packages

eronis

Menüden görünüm (appearance) yazarsan zaten istediğin menü açılacak. Xfce için gerek yok ki ona :D
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

HuseyinS

Boşu boşuna o kadar çözüm denemiştim ahaha. Neyse hocam sağolun :)

MEHMET DENİZ

yeniden konu açmayayım dedim... aynı sorun bendede oldu ve çözüm öneriniz olan görünüm programını kurdum..ancak çalıştıramadım.

mate-settings-daemon ayarlar yöneticisi  başlatılamadı uyarısı veriyor devamında

mate ayarlar yöneticisi çalışmadığında bazı ayarlar kaydedilemez. Bu durum DBus yada MATE harici(örneğin kde) ayar sisteminin etkin olduğunu
ve mate ayar yöneticisiyle çakıştığını gösterebilir...diyor... şimdiden teşekkürler

decent

@MEHMET DENİZ,
Her masaüstü için kendi aracını kullanmak gerek.

XFCE için Ayarlar/Görünüm
Mate için yine Ayarlar altından yapılandırma yapabilirsin.

inxi -F
çıktısını buraya aktarırsan bakabiliriz.

MEHMET DENİZ

dediğiniz komutla inxi programını kurdum ve görünüm programı çalıştı. ancak bu program içerisinde tarih saat  görünüm biçimi (saniyeli saat;uzun tarih vb.) değişikliği yapamıyorum. bunu yapabileceğim başka bir yol var mı...  unity tweak tool programını denedim oda çalışmadı...  teşekkürler...

speakerXXL

[mention=637112]@MEHMET DENİZ[/mention] inxi paketini kurduysanız, aşağıdaki komutun çıktısını paylaşın ki hangi masaüstünde sorun yaşadığınız anlaşılmışş olsun.

inxi -S