Ubuntu'yu kurulumdan sonra açamadım

Başlatan bilalmalkoc, 10 Temmuz 2017 - 11:20:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UNC

[mention=628785]@bilalmalkoc[/mention]

ubuntu 17 ile birlikte swap dosyası kullanıyordu sanırım. yapmazsan kendi oluşrur oluşturmazsa sonradan eklersin.
yinede yapmak istersen 2gb yapabilirsin.

ayrıca not : windowsun uefi ile kurdugundan emin ol.

bilalmalkoc

[mention=628786]@UNC[/mention]
Uefi ile kurduğundan nasıl emin olabilirim ki? Normal usb yi boot edip kurulum ekranına giriyorum işte

UNC

[mention=628787]@bilalmalkoc[/mention]

diski bölümlerken

diskler arasında
dev/sda1  EFİ       windows boot manager  şeklinde ibare görüyorsan efi modunda kurulmuştur windows

bilalmalkoc

Teşekkürler. Deneyip sonucu yazacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Temmuz 2017 - 00:04:57

[mention=628789]@UNC[/mention]
hocam yine direk windows açıldı grub gelmedi. dediğiniz gibi kurulum yaptım.

UNC

@bilalmalkoc

Büyük ihtimalle sorunun ubuntuyla alakası yok mantık yürüterek ilerlemek yerine once windowsun hangi modda kurulu oldugunu, secure botun kapali olduğunu. Vesaire teyid edip normal kurulum senaryosunu uygulamak gerekiyor.
Herşeyi kontrol edip tekrar deneyin.
Veya diğer kullanıcıların önerilerini bekleyin.

bilalmalkoc

1- Hızlı başlatım kapalı:

2- Secure boot'u kapattım.

3- Ubuntuyu birincil disk, / ve ext4 olacak şekilde kurdum.

4- Boot-repair yaptım. http://paste.ubuntu.com/25134358/

Başka ne yapabilirim bir türlü grub ekranı gelmiyor, ubuntuyu açamıyorum. Lütfen yardım edin.

bilalmalkoc

Artık çıldırma noktasına geldim. Ne zormuş arkadaş. Birisi yardım etsin lütfen.

UNC

hızlı başlatın açık veya kapalı olduguna şuradan bakabilirsin

Ubuntu olması şart degil başka dagıtımlar dene  buradan tahmin yürütmek sadece zaman kaybı olur.

bilalmalkoc

[mention=629264]@UNC[/mention]
hocam herkesin yaptığını ben de yapıyorum. neden olmuyor bir türlü anlamadım. şimdi de biostaki submenülere basamıyorum.

UNC

[mention=629272]@bilalmalkoc[/mention] Illa kuracaksan yedek alıp windowsu sil bios ayarlarını sıfırla ubuntuyu uefi modunda yükle sonra lazım olursa windows kurar boot repair yapar ikisinide kullanırsın.
Yardım etmek isterim, biosun ve kurulu sistemin durumunu bilmeden yönlendirme yapmak istemiyorum. Bu yüzden diger kullanıcılarda birşey söyleyemiyor.