[Çözüldü] Ubuntu Gnome 16.04LTS Donma Sorunu

Başlatan cihatkokcu, 10 Temmuz 2017 - 00:58:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihatkokcu

Herkese Merhaba,
Ubuntu Gnome 16.04LTS kullanıyorum ve ubuntu bi anda donuyor hiç bir işlem yapamıyorum mecbur bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum.

Sistem Özellikleri

Pentium G4560 (Kaby Lake) İşlemci
8GB Ram
Ekran kartı olarak RX460 kullanıyorum ve sürücü olarakda AMD GPU PRO 17.10 kurulu.

Ayrıca kurulum esnasında takas alanı oluşturmadım 8GB Ram yeterli olur diye.

Genel olarak tarayıcı ve Atom Editor ile çok haşır neşirim Web Tasarım ile uğraştığımdan dolayı.

mhmtkrktr

Arayüzden Wi-Fi ve Ethernet donanımını tamamen kapatarak bir süre dene. Duruma göre geri bildirim yaparsın. Şüphe duyulacak ilk bölümü elemiş olalım.

cihatkokcu

Hocam takas alanı oluşturdum ilk başta.
özelliklede opera ve chrome kullanırken fazla sekme açık olunca oluyordu. şuanda arada bir donucak gibi oluyor biraz bekliyorum düzeliyor. ram ve takas alanı kullanımına baktığımda ram'i takas alanı ile rahatlattığı için sorun kalmadı gibi görünüyor.
Konu başlığınıda çözüldü olarak etiketliyorum

mhmtkrktr

Çözüldüyse tamamdır. ;-)

Gnome uygulama ve eklentilerinin bir kısmı ağ üzerinden bilgi alıyor. (örn: gnome-clock)
Ağ aygıtı açık ise o an için veri alışverişi yapılıp yapılamadığına bakmaksızın, sunucu üzerinden güncelleme yapmaya çalışıyor. Sunucudan bir şekilde bilgiyi alamazsa döngüye giriyor ve kabuğu kilitliyor. (genelde geçici olarak.) Bu da bilgi olarak bir kenarda bulunsun.

Gnome 'cu amcalar bu soruna kısa zamanda el atsalar fena olmayacak. ;-)