Apache2 Çalışma Sorunu

Başlatan mxboy, 07 Temmuz 2017 - 11:34:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mxboy

Merhaba,
Ubuntu Ailesine yeni katılıyorum.Sorumu yanlış yere açtıysam affola. Kendim bir web sitesi açacağım yanlız web sitemi iş yerimde barındıracağım. Ancak bir kaç sorunum var. Yüklemeleri yaptım güncellemeleri yaptım. Bugün web sitemin dosyalarını server a yükledim ancak php dosyasını mesela index.php yi açacağım zaman dosyayı indiriyor. Apache server ı kontrol ettim ancak çalışmadığını gördüm kaldırdım ve tekrar yükledim yine aynı sorunu yaşıyorum nasıl düzeltebilirim sorun ondan mıdır ? yardımcı olursanız sevinirim.

Verdiği Hata ;

lnxdev

Şu komutların çıktılarını paylaşabilir misin ?

systemctl status apache2.service

journelctl -xe

mxboy

[mention=628303]@lnxdev[/mention]
Apache yerine Nginx kurdum sıkıntısız çalışıyor. Yanlız yine aynı sıkıntım var php dosyasına erişmeye çalıştığımda açmak yerine dosyayı indiriyor.
Php 7.0 kurulu 
nginx/1.10.3 (Ubuntu)
-ekstra olarak ajenti kurulu

İkisinide kontrol ettim çalışıyor ancak dediğim gibi php download ediyor.

alikemalocalan

sana tavsiyem özzellikle iş yerinde kullanıyorsan hiç aksiyon yapma. Webmin veya centos web panel gibi hazır panel kur hem hızlı, kolay hem güncel. üstelik hatalarla ugraşmak daha kolay. zaten zamanla apache httpd yi anladıkça sorunları kendin çözeceksin.

Sorununa gelince apache senin php görmüyor. Bu konuda lamp kurulum dokumanlarını dikkatli incelersen sorunun çözüleceğini düşünüyorum.