Basit Sözlük Uygulaması

Başlatan Depresif, 28 Haziran 2017 - 23:49:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Depresif

Kişisel kullanımım için basit bir sözlük uygulaması yapmak istiyorum. Fakat konuya çok yabancıyım. Nereden başlamalı ve hangi yolları izlemeli ? Fikirlerinizi alabilir miyim.

alquirel

Hangi programlama dillerini biliyorsunuz? Ne tür bir sözlük uygulaması yapmak istiyorsunuz? Sadece kelime arama ve anlamını görüntüleme mi yoksa sözcük hafızanızı geliştirmeye yönelik Türkçe karşılığını bulma şeklinde mini bir uygulamam mı? Kelime deposunu (veritabanını) kendiniz mi oluşturacaksınız yoksa basitçe mesela Google Translate kullanan bir uygulama mı yapmak istiyorsunuz? Bu ayrıntıları vermeniz lazım ki size yardımcı olunabilsin.

Depresif

Programlama dili bilmiyorum arkadaşlar. Dedim ya konuya çok yabancıyım. Yeni öğrendiğim İngilizce kelimeleri ve anlamlarını girebileceğim bir uygulamadan bahsediyorum. Veya şarkı adı - şarkı sözü şeklinde veri girişi yapabileceğim bi uygulama.

Tüm verileri kendim oluşturacağım. Şarkı ismini yazdığım zaman şarkı sözleri çıkacak örneğin.

alikemalocalan

Bu konuda kutsal bilgi kaynagın GİTHUB olmalı. Direk ara, oradan iştediğin dili filtrele. Kodları incele sor öğren araştır folkla editle vs...

Greenboy

Ben de python ogreniyorum ve android ve ios icin genis kapsamli sozluk uygulamasi yapmak istiyorum.
GitHub onerisi icin tesekkurler. Onu arastiracagim.
Sormak istedigim bir durum daha var. Python 3.4 kullaniyorum. Android icin yazmaya baslamak icin neler kullanmam gerekir? Bir de uygulama ici ucretli yapmak icin neler gerekiyor?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Fast - Cheap - Reliable. Pick two.