Artık sıkıldım..

Başlatan eorkun, 25 Haziran 2017 - 22:17:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eorkun

Yaşım 40 yıllardır linux kullanmaya çalışıyorum. Hem merak hem hobi hemde işim gereği. Fakat dönüp dolaşıp hep ubuntu tercih ediyorum. Çünkü Türkiyede cevap alabileceğim en büyük gruba sahip. Yıllarca kullanmak için çabaladık, Hep donanım sorunu yaşadık, ekran kartı kamera, zamanında faksmodem kartları vs.. evet bir işletim sistemi var ama "kabuk" gibi win i övmeyeyim ama olmuyor. win gibi donanıma hakim değilde donanımı çalıştırıyormuş gibi yapıyor. kapata basıyorsun evet bi sürü şey oluyor ama kapanmıyor. örneği gibi..Güncellemeler hep sorunlu. en son çift işletim sistemi varmış gibi çalışıyordu. Her sürümde komple kaldırıp tekrar partition yapıp sıfırdan kuruyorum. Yeterki düzgün çalışsın. PC mi PC Asus ana kart 8 GB ram i7 işlemci HD ekran kartı. vs. Normal bir pc.  Win 10 da crysis3 full oynanıyor. örneğin pc nin gücünü anlatmak için yazdım.
Gelelim artık bıkma zamanıma. yine her açtığımda sistem sorunu algılanıyor. Güncellemeler yapılmıyor. ubuntu software çalışıyor ama içindeki arayüz gelmiyor. herhangi birşey kuramıyorum. herhangi, bir iş yapmak için saatlerimi bunlarla uğraşarak çözüm arayarak geçiriyorum. E yeter yahu yıl olmuş 2017. "sudo apt-get update" ve sudo apt-get upgrade"  komutları çalışmıyor. varsa bir çözümü yardım istiyorum yoksada bu satten sonra uğraşamıyacağım valla hepinize teşekkür ederim.

turkerataturk

O zaman sen buradan devam et kardeşim.
https://www.microsoftstore.com/store?Action=DisplayPage&Env=BASE&Locale=tr_TR&SiteID=msmea&id=ThreePgCheckoutShoppingCartPage

Google storede ücretsiz uygulamalara gereksiz yorum yapanlar gibisin.

Bizim millette mi sorunlu yoksa dünya genelimi böyle anlamış değilim.!?

''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ubuntupardus

Tamam da kardeşim bize ne bunlardan. Yıllardır linux kullanmaya çalışıpta kullanamıyorsan sorun biraz da sende gibi. Milyon tane linux dağıtımı var. Biri olmazsa bir diğer o olmazsa başkası illa işine yarar bir şey çıkacaktır. Linux dağıtımlarında sorunların olduğu doğrudur. Ama 2000'lerdeki gibi bir ortamda yok. Çok büyük ilerleme var. Ubuntu sorunluysa başka dağıtım denersin. Sonuçta hepsi bedava. Para veripte "acaba virüs var mı?" "Yanlışlıkla bir reklama tıkladım spy-spam kapar mı sistem" gibi sorunlarla da boğuşturmuyor.

Ha kimsenin de zorladığı yok. Git windows kullan. Silah zoruyla kullandırmıyor ki kimse...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Haziran 2017 - 23:56:51

Soru sormamışın ki cevap alasın.

alquirel

İleti içeriği boşaltmayı hoş karşılamadığımız gibi önce bağcıyı dövüp sonra masumane bir şekilde "ya bu üzüm nasıl toplanıyordu bi yardımcı olur musunuz" tavrı takınmayı hiç hoş karşılamayız. Amaç çözüm aramak olsa soru soruş şekli bu olmaz. İleti içeriğini boşaltmamış olsan çözüm aradığın sorunun/sorunların için ayrı bir başlık açın diyecektim ama şu noktada malesef(?) bu hesabı yasaklamak zorundayım.