Biriniz Yardımcı Olsun Çözüm Bulamadım

Başlatan tinmingir, 23 Haziran 2017 - 19:13:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tinmingir

pencereyi fare ile yukarıya sürüklediğimde pencere büyüyor ya, bunu kapatmanın bir yolu yok mu ya?

colezium

Unity Tweak Tool kurarsanız kolayca kapatabilirsiniz

tinmingir

illedelinux

dconf-editor bu gibi işleri yapıyor, alttaki komutla kurun, bir karıştırın...
sudo apt-get install dconf-editor
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

tinmingir

mhmtkrktr

Pencere kenar döşemeyi açmak için
gsettings set org.gnome.shell.overrides edge-tiling true

Pencere kenar döşemeyi kapatmak için
gsettings set org.gnome.shell.overrides edge-tiling false

Başlığı, soruya göre yeniden düzenlersen daha iyi olurdu.

tinmingir

çok haklısın ama inan sorunu nasıl dile getireceğimi bilemedim. google ile savaşmaktan bıktım, buraya geldim :D

'org.gnome.shell.overrides' gibi bir şema yok

diyor?

mhmtkrktr

Gnome tabanlı olduğunu düşünerek aynı olacağını varsaymıştım ama pantheon şeması farklıymış. Komut olarak düzenleyemem ama dconf üzerinde izlemen gereken yol şu şekildeymiş.
org - pantheon - desktop - gala - behavior

https://elementaryos.stackexchange.com/questions/7262/how-do-you-disable-edge-tiling

behavior altında birden fazla anahtar vardır muhtemelen. Senin ihtiyacın olan edge-tilling anahtarı. Veya her anahtarın ne işlevi olduğu açıklaması yazıyor. Oradan bulabilirsin.

tinmingir

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 24 Haziran 2017 - 01:13:48
Gnome tabanlı olduğunu düşünerek aynı olacağını varsaymıştım ama pantheon şeması farklıymış. Komut olarak düzenleyemem ama dconf üzerinde izlemen gereken yol şu şekildeymiş.
org - pantheon - desktop - gala - behavior

https://elementaryos.stackexchange.com/questions/7262/how-do-you-disable-edge-tiling

behavior altında birden fazla anahtar vardır muhtemelen. Senin ihtiyacın olan edge-tilling anahtarı. Veya her anahtarın ne işlevi olduğu açıklaması yazıyor. Oradan bulabilirsin.

kardeşim çok teşekkür ederim. sabahtan beridir uğraşıyorum. sorun çözüldü sonunda

mhmtkrktr

Rica ederim. Şimdi nasıl dile getirebileceğini biliyorsun artık.  ;) Çözüldü etiketi ile düzenlemen ihtiyacı olacak herkez için faydalı olacaktır.
Başarılar...

ubuntupardus

Önce sorunun başlığını düzelt. Ben olsam yanıt bile vermezdim böyle bir konu başlığına. Neyse ki forumda her şeye cevap verecek arkadaşlarımız mevcut.
Keşke konuyu açmadan önce biraz araştırma yapsaydın. Çok rahatlıkla bulurdun. Çok basit bir konu.