Çevrenizde Linux kullanan kadın var mı?

Başlatan heartsmagic, 26 Aralık 2008 - 00:12:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrenizde Linux kullanan kadın var mı?

Evet, bir tane.
124 (19.6%)
Evet, birden çok.
118 (18.6%)
Hayır yok.
392 (61.8%)

Toplam Oy Verenler: 397

Çağlar

:D :D Bak o konuda haklısın @xwes ama Linus idiot dedi ya Gnome kullananlara o açıdan :)
We got a badass over here!

xwes

Alıntı yapılan: Xenophobia - 26 Aralık 2008 - 19:56:45
Alıntı yapılan: xwes - 26 Aralık 2008 - 19:43:22
Ama arkadaşlardan duydugum bir rivayete gore okulumuzda pardus kullanan bir kiz varmis :)

Gizemli kız. Yürürken arkasından diğerleri dedikodu yapıyordur.

A: Şu var ya şu..

A: Pardus diye bir şey kullanıyormuş!

B: Zaten hiç gözüm tutmamıştı o kızı.

Evlerden ırak   :D

Kiz pardus kullandigi için verilen sunumu ben hazirlayamam demiş grup arkadaşlarina, onlar da neden demişler. Ben pardus kullaniyorum demiş. Arkadas da demiş ki aa ne olmus ki,  xwes diye bir arkadasim da linux kullaniyor ama her bişeyi yapiyor hatta linuxun içine pencere gibi windows bile kuruyor. Boyle deyince kiz da aa ole mi, vay be! demiş. Hatta bizi taniştiracaklardi ama kismet işte, olmadi.. :)

Çağlar

Hadi hadi xwes sizi baş göz edicez galiba :D Aşk ve mantık evliliğinden sonra Linux aşkı evliliği olur :P

xwes

Alıntı yapılan: Çağlar - 26 Aralık 2008 - 20:04:45
Hadi hadi xwes sizi baş göz edicez galiba :D Aşk ve mantık evliliğinden sonra Linux aşkı evliliği olur :P
heralde boyle birşey olursa bir ilk olur.

Çağlar

erginemr

Alıntı yapılan: Çağlar - 26 Aralık 2008 - 19:59:55
:D :D Bak o konuda haklısın @xwes ama Linus idiot dedi ya Gnome kullananlara o açıdan :)

Aslında yeri değil, lüzumsuz tartışma açmaya da niyetim yok ama yanlış bilgilendirme olmasın:
Linus, Gnome geliştiricilerini, Gnome'u olması gerektiğinden fazla basitleştirerek kullanıcıları aptal yerine koymayın, diye eleştiriyor. Bu aşırı basitlik yaklaşımı bir hastalık, kullanıcılarınızı aptal yerine koyarsanız, sadece aptallar kullanır, diyor. Yani yaptığı bir uyarı, hakaret değil.

Alıntı Yap"This 'users are idiots, and are confused by functionality' mentality of Gnome is a disease. If you think your users are idiots, only idiots will use it. I don't use Gnome, because in striving to be simple, it has long since reached the point where it simply doesn't do what I need it to do."

Kaynak:
http://www.desktoplinux.com/news/NS8745257437.html
http://liste.linux.org.tr/pipermail/linux-sohbet/2006-January/001841.html

Çağlar

Abi sen ben mi Linus mu ya :P :D Biliyorum konuyu ama yaptığı açıklamayı gereksiz buluyorum içimden geldi yine birden dellendim :)

OKAN

Bu anketten üzerinden daha ne muhabbetler döner kim bilir? :D

Benim çevremde de linux kullanan bir bayan yok.

mbt28

Benim kuzenler çatır çatır kullanıyorlar. facebook msn hotmail hepsine girebiliyorlar.

tufan scothbrite

Bizim üniversitenin bilgisayar bilimi bölümünden mezun olmak isteyenler mutlaka kullanmak zorundalar. O yüzden ohoooooooo deli gibi var yani :)

dozi

Benim 11 yaşındaki kuzenimde kullanıyor. Yani msn de sohbet edip internet üzerinden flash oyun oynuyor, bazende Ubuntu da kurulu oyunlardan oynuyor. Arada bir abi Windows kursan olmaz mı diye sezenişte bulunuyor elbette ama ben onu duymamazlıktan geliyorum çaktırmayın :) Ama onun dışında çevremde Linux kullanan bayan yok.

günberi

Eşim kullanıyor. Sertifika almak için bilgisayar işletmenliği kursuna gidiyor. Her gün öğretmenine linuxla ilgili neler öğrettiğinden bahsederek eve dönüyor.
Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr

Anıl

Teknolojiyi takip etmekten ziyade  ,işini biraz daha titizlikle yapan ve  bilgisayarı ile içli dışlı olan her bayan  windows'u az çok biliyor , ama linux için biraz daha fazlası gerekiyor diye düşünüyorum bunu da kısaca  '' araştırma merakı '' olarak özetleyebilirim.
Ben arkadaşlarıma daha  bilgisayarın  '' b '' sini öğretemediğim için  :) , Linux'lü günler oldukça uzak görünüyor.
Ubuntu - SuSe

xwes

Xenophobia

Bir kıyak yapabilirim bu ankete..

Fakat cazibemi kullanmak istemiyorum bu tür işlerde. :D

Ubuntux

Bayanda yok erkekde yok ve Linux adini duyanda yok.

:)

Xenophobia

Alıntı yapılan: Ubuntux - 29 Aralık 2008 - 17:16:31
Bayanda yok erkekde yok ve Linux adini duyanda yok.

:)

Microsoft çalışanı mısın arkadaşım?  :D

garafatma

artık var! yani olucak umarım, kız arkadaşıma gösterdim biraz hemen yüklememi istedi, en kısa zamanda oda linuxçu olucak :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

mbt28

Alıntı yapılan: keiser_soze - 30 Aralık 2008 - 09:25:31
artık var! yani olucak umarım, kız arkadaşıma gösterdim biraz hemen yüklememi istedi, en kısa zamanda oda linuxçu olucak :)
Bence yükleme, ya kullanamaz aran bozulursa linux için değer mi?  :D

Exodus

Alıntı yapılan: mbt28 - 01 Ocak 2009 - 02:27:57
Alıntı yapılan: keiser_soze - 30 Aralık 2008 - 09:25:31
Bence yükleme, ya kullanamaz aran bozulursa linux için değer mi?  :D
Kullanamamasi ile aralarinin bozulmasi arasinda nasil bir bag kurdun dusunuyorum acikcasi :) En fazla kaldirilir ve eskisi gibi devam edilir..
Arch Linux FTW!

garafatma

yok yok bozulmaz :) aksine yüklemezsem bozulucak sanırım :) bi ram almak lazım onu hallettikten sonra onada kullandırmaya başlayacam.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

!b0

Olmaz mı :D Kız kardeşim ve kuzenim :)

Yazın, bilgisayarıma Pardus yükleyip, windowsu silmiştim. Kız kardeşim Pardus'u zorunlu olarak kullanacak diye düşünürken, kendisi Pardus'u beğenerek kullandı :) Kuzenim de bizim bilgisayarda Pardus'u görünce çok beğendi ve kendi bilgisayarlarına kurmamı istedi ancak anakart ayarlarından bir türlü boot seçeneklerini düzenleyemedim  >:( Kuzenimin bilgisayarına wubi ile Ubuntu kurdum ancak Pardus kadar sevmedi. O şimdilik Ubuntu + windows kullanıyor.

Ayrıca daha sonra, kendi bilgisayarıma tekrar windows kurmak zorunda kaldım (pardus + windows). Kız kardeşimin windows kullanmadığını farkettim :)

raskolnikov

Birlikte Yaşadığımız kız arkadaşım çok alıştı ubuntu'ya. Windows açıldığı zaman kullanamıyor diyebilirim. Örnek olarak ses kısmak için mause'nin topunu çeviriyor sonra sinirleniyor Windows'a  :D
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

3mr3

Benim iki kız kardeşim kullanıyor ki işletim sistemi umrunda değil :D Windowsu nasıl kullanıyorsa ubuntuyu öyle kullanıyorlar. Bazen soru soruyorlar tabi. Terminal internet nasıl açılır gibi. Word nerde gibi. Bunları bildikten sonra özgürler zaten :D
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...