Açılmayan orjinal Cd!

Başlatan akurgal, 26 Aralık 2008 - 00:10:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akurgal

Bana orjinal 8.10 lazımdı. İnternetten orjinal 8.10 ubuntu istedim bu gün adresime gönderilmiş fakat orjinal cd takınca açılmıyor farklı sürücülerde denedim gene açmadı? Bu sorun neden kaynaklı acaba. Cd bozuk olmaz çok küçük bir ihtimal. Üretildiği bölge sorun diyorum oda çok saçma geliyor.
Sadece son bir hafta içerisinde linux hiç kullanmamış 4 kişiye sistem yükledim ve 1 hariç 3 kişi çok memnun 1 kişi ise alıştığı programları farklı ara yüzlerde kullanmak istemiyor fakat linux silmekte istemedi:) Benim için kendi yazdığım cd yeterli fakat insanlar bu işletim sistemi kopyamı diye sorunca verdiğim cevaplardan tatmin olamaya biliyorlar. Ayrıca bu güne kadar yüklediğim hiç bir makinada tanınmayan yada çalışmayan hiç bir donanım olmadı.
Bu cd düzelmezse tekrar cd istersem gönderirlermi? Ve ayrıca korktum şimdi gönderirlerde gene çalışmazsa diye. boşuna beklemiş olurum onlarda boşa masraf yapmış olur. Bu tür bir sorunla karşılaşan arkadaşlar varmı acaba.

heartsmagic

Hate nedir? Açılmıyor ancak ne oluyor?
Başka bir makinede denedin mi CD'yi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

akurgal

Hata yok sadece açılmıyor cd erişilmiyor. Açılışta denedim açılmadı biri masa üstü 4 bilgisayara taktım sorun aynı.

heartsmagic

Erişilmiyor derken, sistem CD ile açılmıyor mu? Es mi geçiyor yani? Eğer diğer makinelerde de sorun varsa ne yazık ki CD bozuk dememiz gerekiyor.

akurgal

Evet boot sırasında es geçiyor. sistem açık ken okumaya çalışıyor sesler geliyor baya sonra ses kesiliyor fakat sonuç yok. Orjinal olmasa finalize edilmemiş ola bilirdi çünkü sorun aynısı fakat orjinal.
Ve galiba bana denkgeldi Tekrar istersem gönderilirmi acaba?

heartsmagic

Eğer sebebi belirtirsen gönderebilirler diye düşünüyorum.

null

Sebep belirttiğiniz sürece bol bol gönderiyorlar arkadaşlar.
Ben Ubuntu Kubuntu 32/64bit toplamda 4 CD istedim 20küsür cd yollamışlardı bana tek seferde.

akurgal

Sorunu yazıp isteyecem Bir kez daha denemiş olurum en azından:)

garafatma

bende istedim ancak elime henüz ulaşmadı. yaklaşık 1 ay oldu. 8.04 te bu sürede gelmişti. neyse konu dağılacak..

evet sebep belirttiğin sürece istediğin kadar yolluyorlar. forumda bi arkadaş öğretmen olduğunu falan belirtmişti onada 20 ye yakın cd yollamışlardı yanlış atırlamıyorsam.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

atomkarinca

@akurgal, bilgisayarı çalıştırırken değil de normal olarak açmayı denediniz mi CD'yi? O zaman sorunun CD'den mi yoksa açılış ayarlarından mı olduğunu anlayabilirsiniz.

akurgal

Tüm yöntemleri denedim sadece kurtarma kaldı. Onuda sanırım bu gün denerim arada sorunu yazıp tekrar istedim.

akurgal

Bu gün talebim kabul edilmiş ve adressime 4 cd gönderilmiş.:) dördü birden bozuk çıkmaz:):)

heartsmagic

Alıntı yapılan: akurgal - 29 Aralık 2008 - 04:54:30
Bu gün talebim kabul edilmiş ve adressime 4 cd gönderilmiş.:) dördü birden bozuk çıkmaz:):)

Hayırlı, uğurlu olsun :)

kaansef

Birde bunun paralısımı var ? Arkadaşlar, paralı ve parasız versiyonun arasında ne gibi farklılıklar var?
# 28065

empax

Alıntı yapılan: kaansef - 17 Nisan 2009 - 17:32:18
Birde bunun paralısımı var ? Arkadaşlar, paralı ve parasız versiyonun arasında ne gibi farklılıklar var?

Parali Ubuntu CD'si varmi bilmiyorum ama diger linux sistemlerde para karsiliginda DVD yolluyorlar.
DVD,de de ekstra yazilimlarlar mevcut.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ceylandag

Ubuntu cd leri ücretsizdir.
İnternetten indirdiğniz iso kalıbı ile aynıdır.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

ihtiyar said

Alıntı yapılan: empax - 17 Nisan 2009 - 19:17:14
Alıntı yapılan: kaansef - 17 Nisan 2009 - 17:32:18

Parali Ubuntu CD'si varmi bilmiyorum ama diger linux sistemlerde para karsiliginda DVD yolluyorlar.
DVD,de de ekstra yazilimlarlar mevcut.

Paralı DVD versiyonu da mevcut.

http://www.ubuntu.com/GetUbuntu/purchase

Depodaki tüm yazılımlar içinde olabilir diye düşünüyorum, ekstra bir şey var mı, bilemiyorum.