Manjaro Xfce Müzik Panel Eklentisi

Başlatan lrnyrd, 22 Haziran 2017 - 00:13:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lrnyrd

Merhaba arkadaşlar uzun süre xubuntu kullandıktan sonra manjaroya geçmeye karar verdim. Şu anlık bir sıkıntı yok sadece sormak istediğim xubuntuda üst panelde ses eklentisine tıkladığımda hem video hemde müzikleri tek eklenti ile kontrol edebiliyordum. Xubuntuda standart olarak kendisi geliyordu. Ancak manjaroda böyle birşey gelmedi bunu yapmak mümkünmü?
Sometimes even good memories can kill you!

ata1

yaourt -S xfce4-mpc-plugin

panele eklemen yeterlidir

lrnyrd

[mention=627613]@ata1[/mention] Eklenti yüklü. Panelede ekledim ancak tıkladığımda ne müzik playerda müzik değişiyor nede video

ata1

yaourt xfce4-mpc-plugin-update

çıktısına baksana kurulumu ?  openbox kullanıyorum buna kurmak istemediğimden deneme yapamadım.  :))

lrnyrd

[mention=627616]@ata1[/mention] Yok sıkıntı değil evet kurulu ya zaten benim istediğim xubuntudaki gibi ses simgesinden hepsini kontrol etmekti yabancı forumlarıda taradım bulamadım çözümünü

ata1

sağ tıkladığında ıkonuna ayarlar diye seçenek varsa oraya bir göz at

lrnyrd

[mention=627681]@ata1[/mention] Onuda denedim mpc nin ayarlarında client localhost filan var client için video ve müzik playerlarını gösterdim yine olmadı. Alışıcaz artık ubuntudan sık8ldım hele archın aur sini görünce aşık oldum. Sadece biraz alışmam gerek birde pacman komutlarını öğrenmem gerek.

ata1

aur zengindir ve paket aramayız ana depolar ve aur bize yeter. kullan biraz ayrıca vardır bir ayarı program bu ama ben kullanmadım vlc ile mutlu mesut yaşıyorum.
arch'ın felsefesi basitlik sadelik