Linux İnternetsiz kullanım sorunu ?

Başlatan hackerspyware, 21 Haziran 2017 - 18:23:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hackerspyware

Merhaba linux u öğrenmek istiyorum ama linux a bir nedenden dolayı nefretim var oda internet olmadığından dolayı program kurmanın çile olması diyelinki bir yazılım kuracağız bütün paket bağımılıklarını indirip başka yerden pc me atacağım attıkdıktan sonra ne yazacamda kurulum yapcam
başka bi alternatifim varmı bu kurulumda windows tablet pc im var internete onunla bağlanıyorum dosyaları onunla indirmeyi düşünüyorum başka yöntem varsa önerilerinizi bekliyorum

freeman

Sizin için en iyi yöntem program kuracağınız zaman bir ağa bağlanıp öyle kurmanız.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

hackerspyware

maalesef yok  :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Haziran 2017 - 18:36:28

[mention=627581]@freeman[/mention]
siz bana paket bağımlılıklarının hepsini indirdikten sonra nasıl yükleyeceğimi söyleyin kodu nedir

ekremsenturk

Windows tapletinizin interneti nereden geliyor ?

hackerspyware

[mention=627583]@ekremsenturk[/mention]
dısardan bi kaç wifiden erisiyorum bizim orada internet alt yapısı yok

ekremsenturk

Aynı kaynaklara Linux ile de erişebilirsin. (.deb uzantılı paketlerin kurulumları için komut gerekmez, ancak bazen bağımlılıklar düzinelerce olabilirler ve hangisinin önceden kurulu olduğunu bilemezsin.)

mhmtkrktr

[mention=627580]@hackerspyware[/mention]
Masaüstü bilgisayar mı bu? Taşıma veya kablosuz bağlantı kurma şansın yoksa, live cd ile ağa bağlı bir bilgisayardan kurulum paketlerini temin edebilirsin. Live olarak açtığın sisteme harici bellek bağlar paketleri onun içine atarsın. Daha sonra kendi bilgisayarında şurada ki gibi paketleri kurabilirsin sanıyorum.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=6127.0
@ekremsenturk 'ün söylediği gibi, bilgisayarda olmayan bir bağımlı paketi varsa, bu paketi de alman gerekir. Live olarak çalışan sistemle, senin kullandığın hemen hemen aynıdır diye tahmin ediyorum. Bağımlı bir paket varsa, indirme aşamasında listelenecektir.

hackerspyware

[mention=627606]@mhmtkrktr[/mention]
evet masaüstü pc
dediğiniz mantıklı gibi tablete sanal pc ye live sistem ile indireyim

meda

[mention=627606]@mhmtkrktr[/mention] verdiği bağlantıdaki kurulum için paketlerin olduğu dizinde sudo dpkg -i *.deb uçbirimi açıp komut ile kurulum yaparsın fakatttt birkaç paket bağımlılığından dolayı sorunlu ya da yarım yamalak kurulum yapmış olursun. Bu durumda da onarım gerekir bunun içinde sudo apt-get -f install kullanman gerek.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=SSS&redirect=no#Paket_ba.C4.9F.C4.B1ml.C4.B1l.C4.B1.C4.9F.C4.B1_ne_demektir.3F 

Yerinde olsam cep telefonu üzerinden bilgisayarı internete bağlamayı denerdim. Akıllı telefonun varsa 10 saniye sonra internet bilgisayarında. Aksi halde saç baş yolarsın.  ;D Nvidia ekran kartı sürücüsünü ineternet kafeden indirip sonra USB atıp evde elle kurulum yapardım. Hey gidi günler ...  Kereta o zamanlar çok şey öğretti. 3 sene falan internetsiz Linux kullandığım oldu.  :) Hadi yine iyisin yüksek ihtimal ekran kartı sürücün dışında Windows kadar sürücü sorunun olmaz.  ;D
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

mhmtkrktr

[mention=627608]@hackerspyware[/mention]
Ubuntu'nun çalıştığı ve terminale ulaşabildiğin herhangi bir araç olur.
Aslında deneyimin ne derece olduğunu bilmiyorum. Yeterli bilgin varsa, Ubuntu nun depo kaynaklarından da Ubuntu'nun çalışmasına gerek olmadan paketleri temin etmek mümkündür. Fakat bu yeni bir kullanıcı için fazla meşâkatli bir iş olabilir.

Alıntı YapYerinde olsam cep telefonu üzerinden bilgisayarı internete bağlamayı denerdim.
Bu özellik, kablosuz bağlantı sağlanabiliyorsa geçerli değil mi?

meda

[mention=627612]@mhmtkrktr[/mention] Donanım özellikleri devreye girdiği gibi kullanılan telefonun işletim sistemi sürümü ve türü de önemli İOS, Windows, Android ... onun için kesin bir şey diyemeyiz. Mobil şebeke üzerinden bilgisayara kabloyla internet paylaşımı 8-10 yıllık telefonlarda bile olan özellik.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Aequitas

Edimax usb Wifi alıcı satın al, çok pahalı bir şey değil, bilgisayarını da internete bağla, çok uğraşırsın, çoğu zaman da uğraştığınla kalırsın, bir sonuç elde edemezsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

hackerspyware

cep telefonu takoz bitek tablet var wifi adaptoru alacağım

mhmtkrktr

[mention=627624]@meda[/mention]
Çok kullanmadığımdan olsa gerek Usb seçeneği hiç aklıma gelmedi. Kablo deyince benim aklıma ilk RJ45 geldi. ;-)

[mention=627643]@hackerspyware[/mention]
Sadece kullanacaksan önerim geçerli, fakat amaç öğrenmekse, internetsiz bu neredeyse mümkün değil gibi. İmkanın varsa bir tane adaptör almak  en iyisi olur. Şu başlık yardımcı olabilir.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2580.25
Masaüstü bilgisayarlar için çekim gücü ve kullanım stabilitesi daha yüksek, şu tarz AP cihazlarını bende öneririm.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=56608.msg626621#msg626621