Hangi E-posta istemcisini kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 26 Aralık 2008 - 00:07:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi E-posta istemcisini kullanıyorsunuz?

Evolution
58 (14.8%)
Thunderbird
145 (37.1%)
Claws Mail
4 (1%)
Kmail
7 (1.8%)
Mutt
1 (0.3%)
Pine
0 (0%)
Sylpheed
1 (0.3%)
Diğer
10 (2.6%)
Firefox
11 (2.8%)
Opera
5 (1.3%)
İstemci kullanmıyorum, doğrudan Web arayüzünden bakıyorum
147 (37.6%)
Alpine
2 (0.5%)

Toplam Oy Verenler: 273

Xenophobia

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Aralık 2008 - 01:18:04
Açık değilken postaları kontrol eden bir yazılım söyleyin, gidip geliştiricisinin alnından öpeceğim :)

gnubiff

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Xenophobia

Açık değilkenden kastım, mail programlarının açık olmasına gerek olmadığı.

Yoksa program çalışmazken kontrol etmesi mümkün değil ki. :)

erginemr

Belki bu mümkündür (yapılabilir). Örneğin Evolution'un, ana program kapalı olsa da sürekli arkaplanda çalışan alarm modülü var. Programda tanımladığınız randevu ve görevleri kontrol ederek, saati geldiğinde uyarı mesajı yazıyor.

Aynı şekilde, yine Evolution'un geliştiricileri tarafından, pop3/imap e-posta kontrolü yapacak ve fazla kaynak tüketmeden arkaplanda sürekli çalışacak bir eklentisi yazılabilir.

Tilki

E-posta adresim hotmail olduğundan hiç Evolution kullanmadım. Gnome ortamında Thunderbird, KDE'de Kmail kullanıyorum. İkisi de eklentilerle hotmail hesaplarının kullanılmasına olanak tanıyor.

btermeli

Thunderbird kullanıyorum. IMAP ile gmail ve diger maillerimi alıyorum. IMAP olduğu için, belirtildiği gibi postaları saklamama gerek kalmıyor  ve istediğim heryerden ulaşabiliyorum.

Eklentiler;
-Lightning 0.9 Bütünleşik Takvim,
-New Mail Icon  Thunderbird'ü sistem menüsüne küçültüp, yeni mail geldiğinde uyarı veriyor,
-Provider for Google Calendar  Google Calendar ile sekronize ediyor. Böylece internet olan heryerden ulaşabiliyorum.

Yukarıdaki takvim ve google calendar özelliği için yardımcı olan @erginemr'ye tekrar tesekkurler.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4979.msg55677.html#msg55677

Tema olarak da CuteBird 1.2.5 kullanıyorum.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

heartsmagic

Benim meamım da programın çalışması,çalışmaması zaten :) Çalışmazken elbette bir şey yapamaz. Ya arka planda çalışacak ya da söylendiği gibi bir eklentisi olacak, deamon tarafından dinlenecek postalar. Claws küçük ve çok fazla işlemci, bellek kullanmayan bir program.

Xenophobia

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Aralık 2008 - 00:16:47
Benim meamım da programın çalışması,çalışmaması zaten :) Çalışmazken elbette bir şey yapamaz. Ya arka planda çalışacak ya da söylendiği gibi bir eklentisi olacak, deamon tarafından dinlenecek postalar. Claws küçük ve çok fazla işlemci, bellek kullanmayan bir program.

Mailleri görsel olarak alamıyorum. :  ) Her şeyi yazı ile alıyorum.Bunu güncellemiyorlar mı?

heartsmagic

Sanırım güncellemiyorlar :)
Dediğim gibi çok şey vermiyor Claws. Benim gibi sadece iletişim için kullananlara hitap ediyor :D

Anıl

Thunderbird  kullanıyorum , çok memnunum.
Ubuntu - SuSe

budun

Ben thunderbird kullanıyorum uzun zamandır. Windowsdayken de thunderbird kullanıyordum. ama bana biraz ağir gelmeye basladi. Fakat önemli tum emaillerim thunderbird de oldugu icin evolution a gecemiyorum. Thunderbird den evolution a içe aktarma var mı? Varsa tahminimce evolution daha basit ve hızlı bir programdır, hemen gecebilirim. 
Levent

3mr3

Ben de web üzerinden bakıyorum. Genelde netvibes hesabım olduğu için oradan rahatça e-mail listesi ve mesajlarını kontrol edip, Web üzerinden bütün kontrolleri yapıyorum.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

aynshtein

Evolution Gnome ile çok iyi adapte olmuş ancak beklendiği kadar hızlı değil malesef. Sık sık kilitleniyor. (Ben compiz kullanıyorum, o nedenle mi kilitleniyor bilmiyorum ama ne zaman Evolution'a geçsem 2-3 gün sonra Thunderbird'e dönmek zorunda kalıyorum. Thunderbird uzun zamandan beri favorim. Diğer istemcilerden pek çoğunu denedim. (Kmail, Bat gibi alternatifler dahil..) Hiç biri Thunderbird'ün yerini tutmuyor..
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

NuCLeuS

Benim oyum firefox'a..daha doğrusu gmail notifier eklentisine :D
Thunderbird'e alışamasam da eklentiden sonra thunderbird diyorum...

cakal1907

Ubuntuyu tekrar kuracağım.
thunderbird nasıl aktara bilirim
yeni kurulma.
Saygılar;

erginemr

Alıntı yapılan: cakal1907 - 08 Mayıs 2009 - 23:33:38
Ubuntuyu tekrar kuracağım.
thunderbird nasıl aktara bilirim
yeni kurulma.
Saygılar;

Ev dizininizdeki gizli ".mozilla-thunderbird" klasörünü yedekleyin. Dosya yöneticisindeyken Ctrl+H ile gizli (nokta ile başlayan) klasörleri görebilirsiniz.

darkhorn

MX kaydını Google Mail'e yönlendirdim, süper oluyor, google mail'in spam filtresinden yararlanmış oluyorsunuz ve googl mail arayüzünü kullanıyorsunuz, bilgisayarınızda mailler yer kaplamıyor, google'ın arama özelliğinden yararlanıyorsunuz
http://www.google.com/support/a/bin/answer.py?answer=140034
üstelik sağ üstte bilmemne@gmail.com değil, bilmemne@alanadim.com yazıyor.

RoyaL

Evolution kullanıyorum, memnunum. Birçok ileti filtresi oluşturdum, istemediğim başlık ve içerik taşıyan iletileri otomatik siliyor, sağlıklı ve stabil çalışıyor.

ırmak

İstemci kullanmıyorum, doğrudan Web arayüzünden bakıyorum.
Çok memnunum:)

burdem

Evolution denedim ama memnun kalmadım. Web arayüzü candır :P
long live rock n roll

utdmr

"Sonuçları Görüntüle" tuşu çalışmıyor. Gnome'a geçtim, mail istemcisi lazım, bakmam gerek buraya, biri el atabilir mi buna :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

heartsmagic

@utdemir, Sonuçları Görüntüle dediğinde ne oluyor? Şu an için ben de sorun yapmıyor.

sem

Doğrudan Web arayüzü... Temiz... Sadec Gmail içi screenlet kullanıyorum mail gelip gelmediği için o da... Bu screenlet'in Türkçesi nedir bu arada, yeri gelmişken onu da öğrenmiş olayım...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

utdmr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Eylül 2010 - 03:59:34
@utdemir, Sonuçları Görüntüle dediğinde ne oluyor? Şu an için ben de sorun yapmıyor.
"Sonuçları Görüntüle" dediğimde adres çubuğu adresi "http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5675.0/viewresults.html"ye gidiyor, sayfa yenileniyor ancak sonuç değişmiyor. Bir seçeneği oyladığımda sonuçlar gelmişti, ancak şimdi tekrar gitmiş, tekrar oyladım ve geldi. Oy vermeden sonuçları göremiyorum, ve de bir süre sonra o da gidiyor sanırım.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.