yavaşlık

Başlatan ilksumat, 19 Haziran 2017 - 22:38:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhabalar, yavaşlıkla başım dertte. Şöyleki mozzillanın ctrl+T ile yeni sayfa açmak istiyorum, yarım dakikadan fazla bile ala biliyor. Veya mesela mozilla açıkken libreoffice sayfaya gitmek isteyince aynı şey. Bu soruna nasıl son verile bilir?

Teşekkürler peşinen.

szgnblt

RAM sorunun olabilir. Veya hdd ssd ile değiştir.

ilksumat

ekremsenturk

Donanım bilgilerini ekleyebilirmisin ?

ilksumat

989 MiB
Intel Atom CPU N455 @1.66 GHz x 2
Intel IGD X 86/MMX/SS-t-2
32 bit
49.1 GB

Umarım yanlış yazmamıışımdır.

szm428

Alıntı yapılan: ilksumat - 20 Haziran 2017 - 12:33:13
989 MiB
32 bit
49.1 GB

Umarım yanlış yazmamıışımdır.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46215.msg533697#msg533697 bu mesajdakileri uygula faydası olacaktır.

ilksumat

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 20 Haziran 2017 - 12:00:07

Merhaba, bu bilgiler yeterli sanırım değilmi...

turkerataturk

Donanım yetersiz Lubuntu kur.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

meda

[mention=627546]@turkerataturk[/mention] dediği gibi Lubuntu en ideali.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ilksumat

Onun bilgisini nasıl alabilirim? Şimdi bu bilgsayarda windows + ubuntu kurulu aslında. Windowsun yer kaplamasından sorun yaşıyor olabilirim ama bir türlü windowsu silip artık bilgisayarın beyni neyi alacaksa onu kurmam lazım ama kendim baştan kurmaya cesaret edemiyorum. Hamle hamle adım adım anlatılsa bende kurtulacam.

ilksumat

Yanlız bende halen ubuntu 14.04 ve windows aynı anda yüklü. Verdiğiniz link te windows için anlatılıyor. Birde eski galiba çünkü ubuntunun 15.10 sürümü verilmiş anasayfasında.

semm

windows ta yazdırabilirsin iste rüfus kullan daha sağlam o

ekremsenturk

Alıntı yapılan: ilksumat - 20 Haziran 2017 - 13:41:12
Alıntı yapılan: ekremsenturk - 20 Haziran 2017 - 12:00:07

Merhaba, bu bilgiler yeterli sanırım değilmi...

32 bit ve daha hafif bir masaüstü tercih et. Lubuntu veya Xubuntu olabilir. Bende de eski bir cihaz var ve Linux Mint Cinnamon masaüstü ile  kurulu ve masaüstü efektleri kapalı olduğu sürece bir sorun yok.  Çift işletim sistemi kurulu olması bir etki yapmaz. Fazla görsellik eski donanımları zorluyor.

ilksumat

Merhaba, bu lubuntuyu önce bir usb ye indirsem kursam onu usbden dışardan kullanıp orda bir rüşdümü ispatlasam ve ondan sonrada mevcut olanı  bilgisayara kursam olurmu? çünkü windowsu kullanmıyorum, öyle booş boş duruyor silmek istiyorum falan.

Ve usbye indirme kısmı için bana verilen linki kullanayımmı? Yanlış anlamayım mesele tavsiyede değil benim kendime güvenim yok  :-[

meda

Yerinde olsam direk kesin geçiş yapmaktansa çift sistem tutarım ki Windows ihtiyacı olduğunda geçiş yapabilesin. Sisteme iyiden iyiye alıştıktan sonra 2-3 ay belki daha az belki de daha uzun süre sonunda temiz formatla tek işletim sistemiyle devam edersin.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ekremsenturk

Bir kurulum diski kurulumsuz olarak canlı olarakta çalışır. Ancak ayarları kayıt etmez.

ilksumat

usb ye indirmek istiyorum, kaç gb usb gerekir...

Birde özellikler şunlardı

989 MiB          1 GB hafızası olması gerekiyor deniyor lubuntu için. Ama bu hafıza daha az?
32 bit
49.1 GB

Neden tekrar yazdım çünkü http://lubuntu.net/  32 bit için olanı göremedim. Tabi netbook olduğu için usb lazım, o yüzden tekrar sordum. Teşekkürler peşinen.