Ubuntudan Wİndowsa geçiş (tüm yolları denedim) [Çözüldü]

Başlatan Bktuls, 17 Haziran 2017 - 17:50:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bktuls

Windowsu silmeden ubuntu kurdum sorunsuz giriş yaptım fakat windowsa geçmek istedigimde işletim sistemi seçerken girişte sadece ubuntu var windows yok ama windowsun tüm dosyaları yüklü olan program dosyaları vs duruyorinternette bu sitedeki çözümleri denedim olmadı kurarken yanlış bişey işaretlemişde olabilirim yardımcı olursanız sevinirim

ata1

Bktuls

bu akşam deneyeceğim bunu görmemiştim teşekkürler  kısa sürede cevabınız için

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Haziran 2017 - 19:10:41

[mention=627367]@ata1[/mention]  hocam denedim az önce başarılı olmadı usb yazdırıp biosdan açtım simsiyah bir ekran kodlar yazılı şekilde anlamadım bende tekrar açılışa aldım hard diski seçim ekranında işletim sistemlerinde 3 secenek vardı Ubuntu* Ubuntu Gelişmiş Ayarları * Sistem yükleme
3. secenek çalısmıyordu bulunamadı diyordu gelişmiş ayarlardan grup güncellemeyi seçtim (terminalden güncellemeyi denediğimde hata veriyordu) ama orda 2-3dk icinde tamamladı işlemi cıkış yapıp yeniden başlattım bu sefer win8 yazdı suan windowsdan yazıyorum ubuntu güzel ama daha stabil hızlı bir dağıtım önerebilirseniz sevinirim teşekkürler tekrar mesajınız icin

D@bbe

terminalde sudo update-grub deneseydin keşke...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

Bktuls

Alıntı yapılan: D@bbe - 17 Haziran 2017 - 19:39:30
terminalde sudo update-grub deneseydin keşke...
Hocam üstte yazdım sudo uptade-grub deneyince hata veriyordu ilk başta onu denedim

ata1

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

Bu komutlarla çalışan sistem üzerinde kurup ve çalıştırıp deneyebilirdin ayrıca çözülen başlıklar için şöyle bir uygulamamız var.

Çözülen başlıkların etiketlenmesi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.msg380776#msg380776