Ubuntu' yu kaldırmak

Başlatan ajatashatru, 15 Haziran 2017 - 17:46:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ajatashatru

Merhaba. Windows 10 yüklü bilgisayarıma Ubuntu 17.04 yüklemiştim. Şimdi de Ubuntu' yu kaldırmak istiyorum. Fakat Ubuntu' yu Win 10 un yanına yükledikten sonra otomatik olarak hep Ubuntu açıldı Windows' u nasıl açacağımı da bilmiyorum. Ubuntu' yu nasıl kaldırırım.

ata1

edge35

Eğer windowsa geçiş yapamadığınız için kaldırmak istiyorsanız kaldırmanıza gerek yok. GRUB'u onarırsanız bilgisayarı başlattığınızda grub ekranı gelecek ve hangi sistemi istiyorsanız onu kullanabileceksiniz.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

ajatashatru

@edge35 GRUB'U nasıl onarırım?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Haziran 2017 - 20:48:03

Alıntı yapılan: ata1 - 15 Haziran 2017 - 19:04:01
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=OS-Uninstaller

Paket bulunamadı yazıyor.

ata1

ajatashatru

Galiba grub da sorun yokmuş. Kurarken Windows u silmemiştim ve grub da çıkmıyor. @ata1 linkteki programı yüklemeye çalıştım fakat paket bulunamadı uyarısı verdi.

ata1

Boot repair denedin mi nasıl yok ? Ayrıca bios üzerinde windows ile boot edebilmeniz gerekiyor.

ajatashatru

Bios ta nasıl boot edeceğim? İlk önce boot repair deneyeceğim.

ata1

Açılırken f9 genelde ama marka modele göre değişir bu basıldığında boot seçenekleri gelmeli

ajatashatru

Boot seçenekleri geliyor, fakat herhangi bir uefi aygıtı yok boot menüsünde