[Arşiv][Çözüldü] Ubuntu bootable olarak CD'ye yazma?

Başlatan gypso, 15 Nisan 2008 - 14:08:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

munirekinci

Alıntı YapForumda 250 Gb'lik diske Ubuntu kuran var mı? Burnuma kötü kötü kokular geliyor.

320gb kullanıyorum, sorunsuz olarak çalışıyor. 7.04 ile 120gb'den büyük alan oluşturamama problemi vardı ancak 7.10 ile tamamen sorunsuz.

heartsmagic

Tamam o zaman o sorun değildir. Bir aralar bu şekilde problemler de görmüştük.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gypso

slm lar günaydın herkese, sonunda kurdum ubuntuyu :), nero yazma programında ki bütün yazma hızlarını denedim ve birçok boot cd yazdım, bilmiyorum ama belki 15 cd yazmışımdır, sypo arkadaşımın dediği gibi en iyi sonucu 16 kb ile aldım, ama o bile % 70 lerde aynı hata raporunu verip kurulumu gerçekleştirmedi , iş inada dönmüştü artık, ya bu yazlımı kuracaktım yada pc yi pencereden aşağıya sallıycaktım, en kötü huyum fazla inat biriyim :), sonun da son bir inatla 16 kb hızında bir boot cd daha yazdım, pc imdeki DVD/RW arızalı olduğundan idareten eski bir CD/RW kullanıyordum, başka bir arkadaşın pc den DVD/RW ını söktüm kendi pc me taktım ve en son yazdığım cd ile kurulumu başardım :) sonuç itibariyle sypo arkadaşımın dediği gibi boot cd si için en iyi yazma hızı 16 * kb , en iyi şekilde test edildi onaylandı :) yardımlarınız için herkese teşekkür ederim, sıra geldi ubuntuyu keşfetmeye :)

eromess

Arkadaşlar bu takas alanıyla iligili kafama takılan birşey var ; ram yeterli olsa bile takas alanını kurmak zorundamıyız?

Sypro

Evet swap alana ihtiyacınız var, ram yeterli ise minimumda tutabilirsiniz 256 gibi ama illa ki ihtiyacınız var. Windowstaki pagefile.sys gibi düşünebilirsiniz. Onda C:\ nin içine gizlenmiş durumda, burda ise ayrı bi bölüm.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."