(ACİL)Ubuntu 17.04 MOTD Ekranı Hatası

Başlatan tsdmrfth, 14 Haziran 2017 - 15:32:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tsdmrfth

Merhaba arkadaşlar. Dün gece gparted ile sda2'yi bölmeye çalıştım yalnız unmount edilmediği için bölemedim. İnternetten biraz araştırıp bir kaç bir şey denedim olmayınca vazgeçtim. Bilgisayarımı yeniden başlatınca aşağıdaki siyah ekranlar geldi. Yığınla araştırma yapım yalnız sorunu bilemediğim için sonuca varamadım. Yazılım öğrencisiyim ve bilgisayarda proje ödevlerim vardı.Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca eğer bilgisayarıma tekrar ubuntu yüklemem gerekecekse bilgisayarımdaki dosyalardan bazılarını flash diske alma şansım var mıdır bu noktadan sonra?
https://i.hizliresim.com/VMVAWq.jpg   https://i.hizliresim.com/Lna2WJ.jpg

siberoloji

Bilgisayarınzı kurulum yaptığınız CD/USB ile başlatabilrsiniz. Başlangıç esnasında DENE seçeneği ile Canlı işletim sistemine girip HDD içinde bulunan dosyaları kopyalayıp yedekleme şansınız var.
Bir de zaten disk bölümlerinin, kullanımda olan partition bölümlerini yeniden boyutlandıramamnız normal. O işlemi de aynı şekilde kurulum CD/USB ile Canlı işletim sistemi açarak yapmalıydınız.

ata1

Ayrıca gparted'e ile yukarıdan seçeneklerde kurtar gibi bir seçenekte olacaktı  :))

aygıt+verikurtarmayıdene

tsdmrfth

Merhaba. Cevabın için teşekkürler. Son yazdığını anlayamadım gerçekten  ;D Ayrıca sormak istediğim başka bir şey var şimdi. Bilgisayarıma Ubuntu 16.04 yüklemeye çalışıyorum. platform device creation failed -16 hatası alıyorum. Bordo Ubuntu yükleme ekranına geliyor ve orda kalıyor. Yardımcı olursan sevinirim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Haziran 2017 - 17:42:03

Alıntı yapılan: siberoloji - 14 Haziran 2017 - 17:03:14
Bilgisayarınzı kurulum yaptığınız CD/USB ile başlatabilrsiniz. Başlangıç esnasında DENE seçeneği ile Canlı işletim sistemine girip HDD içinde bulunan dosyaları kopyalayıp yedekleme şansınız var.
Bir de zaten disk bölümlerinin, kullanımda olan partition bölümlerini yeniden boyutlandıramamnız normal. O işlemi de aynı şekilde kurulum CD/USB ile Canlı işletim sistemi açarak yapmalıydınız.
Söylediğiniz yöntemi deneyeceğim. Bu hatadan sonra işletim sistemini tekrar çalıştırma şansım var mı peki?

siberoloji

@tsdmrfth ;
Size tavsiye ettiğim yöntemle bilgisayarınızdaki bilgileri yedekleyin. Ardından yeni kurulum yapmanız gerekecek sanırım.
Alıntı YapBu hatadan sonra işletim sistemini tekrar çalıştırma şansım var mı peki?
Bilemiyorum.

ata1

tsdmrfth

Alıntı yapılan: ata1 - 14 Haziran 2017 - 17:49:29
grub ekranı geliyor mu açılış da ?
Sorunu bilgisayara tekrar Ubuntu 17.04 yükleyerek çözmek zorunda kaldım teşekkürler. Ubuntu 17.04'ün yanına Kali Linux yüklemek istiyorum. Disk bölmeyi bilgisayar açısından sağlıklı olacak şekilde nasıl yaparım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim..