Gönderen Konu: Dil kullanmadan program yazmak  (Okunma sayısı 943 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Merhaba, Sorum başlıkta ki gibi herhangi bir işletim sistemi olmadan ve programlama dili olmadan elektrik giden her yere ulaşabilen bir yazılım, program, makine tarzı * bir şey mümkün mü ?
Bir dizide bununla karşılaştım, dizinin adı; Person of interest. Hani diyeceğim ki böyle * bir şey nasıl mümkün olur. Koca dizi yapımcıları böyle bir gaf yapmış olamazlar. Bu tarz * bir şey mümkünse örnek verilerek açıklanırsa sevinirim.

« Yanıtla #1 : »
Sen şimdi "Arka Sokaklar"daki Hüsnü Çoban'ın da gerçek bir kişilik olduğuna inanırsın.

« Yanıtla #2 : »
Niçin film senaryolarını gerçekle bağdaştırma gereği duydun ki? Yazılımların nasıl çalıştığını bilseydin bunun sadece senaristin saçma sapan hayal gücünden ibaret olduğunu da bilirdin.

Yönetmenin fizikçilerle beraber çalıştığı Interstellar filminde bile rating kaygısıyla olmayacak şeyler yapılmış. Fizikçiler itiraz etmiş yönetmen dinlememiş. Transformersta da şişko bir hacker şehirdeki köprüyü kaldırmak için evindeki bilgisayardan sisteme giriyordu hesapta. Ancak kontrolü ele geçirmekte birazcık zorlanmıştı. "Lanet olsun 128 bitlik şifreleme koymuşlar" deyip 2 dakikada çözmüştü!  Bu gerizekalı yönetmene ne dersin şimdi.

« Yanıtla #3 : »
@ekremsenturk, :D Dalga geçmekte haklısınız, sadece sordum yani.

@Amenofis, Dimi, zaten bu soruyu sordum çünkü o kadar insan ortak bir tabanda yazılım yapmaya çalışıyorken ve bunu tam olarak gerçekleştiremiyorsa böyle * bir şey nasıl olur ?

Olmuyormuş.