Ubuntu 16.04 PPTP VPN bağlantısı kesildi çünkü VPN hizmeti durdu hatası

Başlatan SwordFish1905, 12 Haziran 2017 - 11:17:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SwordFish1905

Merhaba Arkadaşlar bir adet Windows 2012 r2 vpn server'im var ve benim Ubıuntu 16.04'den bu servere PPTP VPN olarak bağlanıp veri paylaşımı yapmam lazım server tarafında her şey tamam bana VPN gayet güzel çalışıyor diye uzaktan erişim konsolunda mesajı gösteriyor. IP Adreslerimde de bir sıkıntı yok iç ağımın IP Adresi 192.168.1.110 ve gateway 192.168.1.1, dış ağımın IP Adresi ise 192.168.2.110 ve şuan her iki adapter'de açık ve birbirlerini kesmek gibi bir sıkıntılarıda yok. Ubuntuya serverden taktığım dış ağ adapter kablosunun diğer ucunu taktım serverden firewall kısmından ilgili TCP,UDP ve GRE portlarınada izin verdim ve Ubuntuyu ADDS(Active Directory Domain Service) konsoluna girip user olarak ekledim ve allow access izni de verdim ve fakat Ubuntudan ne zaman VPN serverime bağlantı kurmaya çalışsam bana("VPN bağlantısı 1 başarısız; bağlantı kesildi çünkü VPN hizmeti durdu") şeklinde hata mesajı veriyor. Ubuntumun VPN bağlantısı ayarları şöyle:
Kablolu bağlantı IP Adresi:192.168.2.111
            Gateway Adresi:192.168.2.110
VPNbağlantısı1 IP Adresi: Otomatik DHCP
            Gateway Adresi:192.168.2.110
MPPE aktif
MSCHAP ve MSCHAP2 aktif ama anlamadığım bir şekilde hep aynı hatayı veriyor sorunun çözümünü bir türlü bulamadım lütfen yardım edin.
Not bu arada ask ubuntuda loglara bakmam tavsiye edilmişti ve bende loglarla birlikte ayarlarında screen shotlarını aldım onlarıda sizinle paylaşacağım umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Önden bu yorumu atıyorum sonrada screen shotları atacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2017 - 11:19:05

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2017 - 11:19:52

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2017 - 11:20:30

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2017 - 11:25:00

Arkadaşlar bu arada diğer screen shotları atmaya çalıştığım zaman sürekli olarak dosya boyutu çok büyük 1024 kB diye hata mesajı alıyorum ama bu attığım iki resimde screen shot bu resimlere nasıl izin verdi anlamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2017 - 11:28:34

Vallahi arkadaşlar diğer screen shotları paylaşamıyorum sizinle hep boyut büyük hatası veriyor bir tavsiyeniz var mı?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ekremsenturk

Bu tür işlerden hiç anlamam, çünkü hiç gereksinim duymadım. Samba sanırım varsayılan olarak kurulu geliyor. "man samba", "samba --help" veya "samba --usage" komutları ile belki yararlı bir bilgiye ulaşabilirsin.