C++ PROGRAMLAMA FİNAL SORULARIMIZ ÖNEMLİ 2 GÜN KALDI SINAVA

Başlatan ysfalperen, 09 Haziran 2017 - 19:05:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ysfalperen

1 Ekrana girilen bir sayının rakamları toplamını bulduran ve rakamları toplamının tek mi çift mi ?

2 A ve B 10 ar elemanlı bir dizi tanımlayınız.A dizisine 30 ile 90 arasında rastgele sayı atayınız .B dizisine 50-90 arası rastgele sayı atayınız. Bu dizilerin aynı elamanlarının toplamında oluşan C dizisini oluşturan programı yazınız.

3. 3 basamaklı sayılardan 4 e bölünebilen sayıları ekrana yazdıran programı while döngüsü kullanılarak c kodunu yazınız.

4.3X3 tipinde bir matris tanımlayınız matrisin köşegenin toplamını döngü kullanarak yapınız.

ŞUNLARI Bİ CEVAPLARSANIZ ÇOK MİNNETTAR KALIRIM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ;)

ysfalperen

[mention=552432]@-DıLgEş-[/mention]
1 Ekrana girilen bir sayının rakamları toplamını bulduran ve rakamları toplamının tek mi çift mi ?
2 A ve B 10 ar elemanlı bir dizi tanımlayınız.A dizisine 30 ile 90 arasında rastgele sayı atayınız .B dizisine 50-90 arası rastgele sayı atayınız. Bu dizilerin aynı elamanlarının toplamında oluşan C dizisini oluşturan programı yazınız.
3. 3 basamaklı sayılardan 4 e bölünebilen sayıları ekrana yazdıran programı while döngüsü kullanılarak c kodunu yazınız.
4.3X3 tipinde bir matris tanımlayınız matrisin köşegenin toplamını döngü kullanarak yapınız.
ŞUNLARI Bİ ÇÖZEBLİRMİSİN? FİNAL SORULARIM 2 GÜN KALDI

edge35

Üzgünüm, burası bunun yapılacağı yer değil. Yapamadığın bir işlem olursa nasıl yapıldığını sorarsan, tabi önce araştırıp, yardımcı olmaya çalışırız, ama hiç emek vermeden hazırr kod gönderileceğini sanmıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Haziran 2017 - 19:37:40

2 gün içinde öğrenilebilecek şeyler, eğer öğrenmek istersen şunları araştırmakla başlayabilirsin.

• C de matematiksel işlemler
  • C de random sayı verme
  • while döngüsü
  • if, else if, else yapıları

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

alquirel

Ödev yapma/yaptırma sitesi olmadığımız için konunu kilitliyorum. Amacın öğrenmekse kendin çabalar, takıldığın yerleri sorarsın, kimse de sana niye soruyorsun demez.