grub ekranından sonra windows 8.1 başlamıyor

Başlatan pugilista, 08 Haziran 2017 - 13:43:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pugilista

merhabalar herkese , win 8.1 in yanına ubuntu kurdum. herhangi bir sıkıntı yoktu ancak son zamanlarda windowsu başlatmak istediğimde grub ekranından sonra boş mor ekranda kalıyor ve başlamıyor. windowsta bitlocker ı kullanmaya başladıktan sonra oldu bu sanırım ama herhangi bi ilişki göremedim arasında.bu sorunu her zaman yapmıyor bazen üst üste 3 kere denesemde o ekranda kalıyor bazen direk açılıyor herhangi bi sıkıntı olmadan. yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar

mhmtkrktr

Alıntı Yapgrub ekranından sonra boş mor ekranda kalıyor ve başlamıyor.
Grub başlatma seçeneklerini geçtikten sonra bayrağı işletim sisteminin kendisine teslim eder. Senin durumun da grub işini sorunsuz yapıyor gibi görünüyor. Bu durumda çözümü Windows forumların da, Windows'a özgü yöntemlerle çözmen gerekebilir.

pugilista

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 08 Haziran 2017 - 16:40:13
Alıntı Yapgrub ekranından sonra boş mor ekranda kalıyor ve başlamıyor.
Grub başlatma seçeneklerini geçtikten sonra bayrağı işletim sisteminin kendisine teslim eder. Senin durumun da grub işini sorunsuz yapıyor gibi görünüyor. Bu durumda çözümü Windows forumların da, Windows'a özgü yöntemlerle çözmen gerekebilir.

ama windowsu seçtikten sonra windowsa geçmeden ekran donuyor yani grubla alakalı ubuntu üzerinden çözebilceğim bir sorun olma ihtimalide yok mu ?

ata1

Cd/dvd yada flash yardımı ile windows başlangıcı onarmayı denediniz mi ?

mhmtkrktr

Alıntı Yapama windowsu seçtikten sonra windowsa geçmeden ekran donuyor yani grubla alakalı ubuntu üzerinden çözebilceğim bir sorun olma ihtimalide yok mu ?

Gördüğün mor ekran Windows'un splash ekranı oluyor. Splash ekranının görünebilmesi için, işletim sisteminin başlamış olması gerekiyor. Bu durumda grub, işini yapmış ve işletim sistemini başlatmış diyebiliriz sanırım. Çözümü yinede burada arayayım diyorsan sen bilirsin. Ben kolay çözüm bulursun diye öneride bulunmuştum.

pugilista

tekrar aynı şey olduktan sonra mor ekranda takılmışken bitlocker şifresini girip enter a bastım ve o şekilde açıldı. sorunun kaynağını anlamadım ama bitlocker ekranı bazen geliyor bazen gelmiyor demek ki, çok kurcalamıycam bende şaşırdım boş ekranda şifreyi yazıp giriş yapınca. neyse ki ubuntu da bi sıkıntı yok :)