Grub2 ubuntu-16.04.2-server-amd64.iso

Başlatan awengers44, 03 Haziran 2017 - 00:59:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

awengers44

Hayırlı akşamlar. Ubuntu-16.04.2-server-amd64.iso dosyası için grub2 komutu nedir bilen varmı acaba. ubuntu-16.04.2-desktop-amd64.iso dosyası ile farklıdır deskop versiyonunda sorun yok kuruyorum ama server için olan komuta ulaşamadım eski versiyonlar için olan komut çalışıyor ama bu versiyon için sürekli hata aldım dosyayı açığa çıkartıp çalıştırdım ama kurulum esnasında cd rom hatası aldım yükleme tamamlanmadı.

Barlow

Kurulumu nasıl yapıyorsunuz? Hangi kaynağı inceliyorsunuz? Hangi komutu kullanırken hata alıyorsunuz?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

awengers44

Usb bellek için windows ve diğer araçlarla beraber bazı linux kurulumlarını yapıyorum usb format biçimi Fat32 ancak server versiyonda hata aldım kullandığım versiyon Ubuntu 16.04.2 LTS (Xenial Xerus) https://www.ubuntu.com/download/server sitesinden indirdiğim 16.04.2 LTS aynı versiyon deskop sorunsuz kuruldu. Bunda kullandığım parametrelerin bazıları şunlar.
Kendi dosya dizinime göre ayarlıyorum.

Alıntı Yapmenuentry "Brian - ubuntu 15.04 Server x64_32" {
         set isofile="/bootImg/ubuntu-15.04-server-amd64.iso"
         loopback loop (hd0,1)/bootImg/ubuntu-15.04-server-amd64.iso
         linux (loop)/casper/vmlinuz boot=casper iso-scan/filename=$isofile noprompt noeject
         initrd (loop)/casper/initrd.gz
}

Alıntı Yapmenuentry "Ubuntu 16.04 Server AMD64" --class ubuntu {
  set isopath="/boot/iso"
  set isoname="ubuntu-16.04-server-amd64.iso"
  set isofile="${isopath}/ubuntu/${isoname}"
  echo "Using ${isoname}..."
  loopback loop $isofile
  linux (loop)/casper/vmlinuz boot=casper iso-scan/filename=${isofile}
  initrd (loop)/casper/initrd.gz
}