Yazılım ve güncelleştirmeler açılmıyor yardımm

Başlatan emrah35, 02 Haziran 2017 - 23:50:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrah35

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim. Ayarlardan sunucumu değiştiricem ama hiçbir şekilde ayarlardaki bazı kısımlara gelemiyorum . Yazılım ve güncelleştirmelere tıkladığım zaman bana hiçbir şekilde tepki vermiyor. Terminalden kodlarla program yukleyecegım ama bulunmadı hatası veriyor . Bi yardımcı olursanız sevınırım

ata1

siz konularınıza dönüş yapmıyorsunuz ki yardım alasınız bir sürü yeni başlık açıyorsunuz. bu şekilde pek fayda sağlayamazsınız.

emrah35

[mention=626556]@ata1[/mention]
ata bey öyle telaşlandımki patron agzıma sıctı sabah :) . Bugun bu konu altında herseyı halledelım olurmu :)

illedelinux

Alıntı yapılan: emrah35 - 03 Haziran 2017 - 00:13:51
[mention=626556]@ata1[/mention]
ata bey öyle telaşlandımki patron agzıma sıctı sabah :) . Bugun bu konu altında herseyı halledelım olurmu :)

@emrah35 seni anlıyorum gerçekten zor bir durumdasınız ama böyle telaşla bir sürü başlık açarak çözüm bulamazsın bir başlık üzerinden gitmeye çalış...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

lrnyrd

[mention=626567]@emrah35[/mention] Kullandığınız dile dikkat edin. Terminalde programı yüklemeye çalıştığınızda bulunamadı hatası veriyorsa ya program adını düzgün yazmamışsınızdır yada source list'de sıkıntı vardır şunları deneyin:

Yazılım ve güncelleştirmeler merkezini açın,
Diğer yazılımlar seçeneğine gelip canonical ortakları seçeneğini ve kaynak kodunu işaretleyin buradan çıkın,
Terminali açıp şu komutları girin;
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get -f install

eğer bir hata ile karşılaşırsanız çıktıları buraya geçin. Eğer bir hata oluşmaz ise istediğiniz programı terminal üzerinden yükleyin.
Sometimes even good memories can kill you!

emrah35

[mention=626574]@lrnyrd[/mention]
zaten sıkıntı yazılım ve güncelleştirmeler merkezine tıkladıgımda bana yanıt vermemesi . Argo kelime içinde kusura bakmayın

lrnyrd

[mention=626576]@emrah35[/mention] Bir sürü başlık açtığınız için takip edemiyorum. Windows kurmak istiyorsunuz winusb yada herhangi bir program kuramıyorsanız. Yada herhangi bir bilgisayara erişiminiz yok ise elinizde ubuntu kurarken bir canlı usb olmalıdır. Canlı usb ile ubuntuyu yüklemeden deneyin seçeneği ile masaüzerine ulaşın başka bir usb'e winusb ile windows isosunu yazdırın.
Sometimes even good memories can kill you!

emrah35

bütün forumdan özür diliyorum . şimdi komşulardan bilgisayar dilenmeye çıkıyorum kendinize iyi bakın verdıgım rahatsızlıktan dolayı özürlerimi sunarım