Arkadaşlar 2 haftadır hiçbir şekilde kurulum yapamıyorum.

Başlatan emrah35, 02 Haziran 2017 - 23:42:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrah35

Ya bu ubuntu öyle lanet bir hale geldiki hiçbir şekilde kurulum yapamıyoruum. Billgisayarlı muhasebeciyim programımı indirmem lazım ama indiremiyorum. Tekrardan windows a geçmek istiyorum ama iso dosyasını yazdıracak olan Unetbootin , winusb , rufus programı bıle kurulmuyor.

illedelinux

Önce bir sakinleş, indirmeye çalışırken ne gibi bir sorun yaşıyorsun? Örneğin Rufus programı gibi her program Linux'ta çalışmaz, Ubuntu'da çalıştıracağın paket DEB formatında olmalı, ayrıca internetten indirip yüklemene gerek olmayabilir, Synaptic adındaki program ile bir çok paketi yükleyebilirsin.
Ayrıca Windows usbsi için alttaki bağlantıya başvurman gerekecek...
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52393.0 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

emrah35

[mention=626558]@illedelinux[/mention]
rica etsem whatsapp gelirmisiniz bugun bilancoyu cıkartmam lazım  :'(

ata1

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=56589.msg626542#msg626542

konuda sana verdim ayrıca komutta verdim çıktısı nedir ne oldu uanıtı bile alamadık unetbootun deb paketleri ekledim sistem ne ise indirip pakete çift tıklarsın yada komut ile kurarsın yazıp atıp kaçıyorsun hangi başlıktan ne yazalım sana sen cevap bile yazmaya üşenirken nasıl yardım edelim ki ?

emrah35

[mention=626561]@ata1[/mention]
yanıt verdim kardeşim .

illedelinux

Alıntı yapılan: emrah35 - 03 Haziran 2017 - 00:04:44
[mention=626558]@illedelinux[/mention]
rica etsem whatsapp gelirmisiniz bugun bilancoyu cıkartmam lazım  :'(

@emrah35 işin acil ise istersen şimdilik başka bilgisayardan işini gör, işin bitince çözüm arayalım...

emrah35

[mention=626566]@illedelinux[/mention]
Çevremde tanıdık bilgisayar yok inanın . Bİrde güvenlik açısından belli bir IP den girmem lazım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2017 - 00:23:12

[mention=626566]@illedelinux[/mention]
Mail olarak numaramı attım beyfendi rica ediyorum

illedelinux

@emrah35 usbye Windows yazdırmak için bu sorunu herkes alttaki bağlantı ile çözüyor onu bir deneyin, şimdilik en hazır çözüm odur...
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52393.0

ata1

Benden pas kafam çorba oldu ne kuracak ne yapacak nerede yapacak anlayan beri gelsin daldan dala atlıyor o konu senin bu konu benim arkadaşa yardım edecez diye dolanıyoruz. hayırlı formlar.

lrnyrd

[mention=626572]@emrah35[/mention] Bir sürü başlık açtığınız için takip edemiyorum. Windows kurmak istiyorsunuz winusb yada herhangi bir program kuramıyorsanız. Yada herhangi bir bilgisayara erişiminiz yok ise elinizde ubuntu kurarken bir canlı usb olmalıdır. Canlı usb ile ubuntuyu yüklemeden deneyin seçeneği ile masaüzerine ulaşın başka bir usb'e winusb ile windows isosunu yazdırın.
Sometimes even good memories can kill you!

hossohbetli

Ubuntu'da programlar .deb uzantılıdır. Windows'taki .exe, .msi uzantılı kurulum dosyaları Windows'a özeldir. Onları Ubuntu'da kurmayacaksın. Sana hangi program lazımsa depoda bulmalısın. Mesela ofis programı için Ubuntu Yazılım Merkezi'nde LibreOffice'i bulup kurabilirsin. Başka hangi program lazımsa yaz da Ubuntu'ya kuracağın şeyleri söyleyelim.

emrah35

[mention=626588]@hossohbetli[/mention]
şuan tek kurmak istediğim program winusb oda şu hatayı veriyor kardeşim ;
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
winusb:i386

ata1

http://ppa.launchpad.net/colingille/freshlight/ubuntu/pool/main/w/winusb/

adresten sonu .deb olan sistemine uygun yani 32 yada 64 bit olan hansisi ise işlemcin onun paketini indir uzerine çift tıkla exe gibi düşün. Olmaz ise yaz komutla deneyelim

uname -a
çıktısını ekle  [mention=626589]@emrah35[/mention]

emrah35

[mention=626592]@ata1[/mention]
u name cıktısı . 64 bit indirdim eminim ;
Linux emrah 4.10.0-21-generic #23-Ubuntu SMP Fri Apr 28 16:14:22 UTC 2017 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

ata1

tamam zaten 64 bittir  inen dosyaya tıkla kurulmalı çif tık ile olmazsa komut verilir

emrah35

[mention=626595]@ata1[/mention]
çift tık a ubuntu software açıyor . Ordanda hiçbir şekilde kurulum yapamıyorum.
Elle denesek olurmu :)

lrnyrd

[mention=626596]@emrah35[/mention] indirdiğiniz dosya konumunda terminal açın daha sonra;

sudo dpkg -i dosyanınadı.deb

girin kurulur.
Sometimes even good memories can kill you!

ata1

dpkg -i  dosya adını tam olarak kopyala yapıştır

hossohbetli

Sendeki Ubuntu 64 bit mi 32 bit mi?

64 bit amd64.deb
32 bit ise i386.deb paketini kurmalısın.

Depo: http://ppa.launchpad.net/colingille/freshlight/ubuntu/pool/main/w/winusb/

Buradan uygun olanı indir.

emrah35

Verdiği hata bu hepınızın kodlarında aynı hata ;
dpkg: winusb paketi işlenirken sorun yaşandı (--install):
bağımlılık sorunları - yapılandırılmadan bırakılıyor
Tetikleyiciler işleniyor: man-db (2.7.6.1-2) ...
Tetikleyiciler işleniyor: bamfdaemon (0.5.3+17.04.20170406-0ubuntu1) ...
Rebuilding /usr/share/applications/bamf-2.index...
Tetikleyiciler işleniyor: gnome-menus (3.13.3-6ubuntu5) ...
Tetikleyiciler işleniyor: desktop-file-utils (0.23-1ubuntu2) ...
Tetikleyiciler işleniyor: mime-support (3.60ubuntu1) ...
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
winusb

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2017 - 01:03:34

Sanırım umutların tükendiği yere geldik

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2017 - 01:24:52

[mention=626599]@hossohbetli[/mention]
bi çözüm önerin yokmu?

ata1

szgnblt

Merhaba şu şekilde tavsiye verebilirim. Virtualbox kurulumu gerçekleştir. Windows iso internetten indir. Çalıştığın muhasebe programı hangisi ise uygun işletim sistemi daha iyi olur. Ornek verecek olursam dos tabanlı eta mikro gibi program ise xp tavsiye ederim. Eger sql tabanlı zirve eta mikro logo ise win10 iso indirip virtualbox kurulumu halledersiniz. Hatta uçuk bir fikir olarak Google cloud ile deneme hesap açarak Windows cloud kurabilir ve işin bitince sunucuyu silebilirsin. Birçok alternatif mevcuttur. Bilanço yüklemek istediğinden e-beyanname için söylüyorsan linux üzerine e-byn kurabilirsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi