Hp b203nt için en uyumlu yazılım (Gtx 1050m ve i7 7700hq 16gb ram 128gb ssd )

Başlatan expressimo, 29 Aralık 2019 - 04:51:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

expressimo

Windows 10 dan çok sıkıldım hem hantal ve buglları var arayüzün hem de güvensiz. Yeni üye oldum ve bestecilik öğrencisiyim .
Benim Kullanacağım programlar : Finale 2014 ,Ableton Live 9 ve bazı windows oyunları...
Genel anlamda linux mu ubuntu mu kusursuz benim için ? Windows 7 kadar akıcı bir os lazım bana. Wine olsun play on linux ve lucidus olması lazım bunları içeren, ısınmanın en az ama hızında windows 10 a kıyasla uçak gibi olacağı gpu nvidia dostu bir distro bir os arıyorum. Fps azlığı gncel oyunlarda kabulüm windows değil bu linux. Maclerde de fps az hep. Ama programda takılma falan istemiyorum yani kusursuz olmalı. Ya da wifi card vs hatası olmamalı.

Öncelikle Ubuntu mu Linux mu ? Yoksa başka bir seçim mi ? Kısaca en hatasız dağıtım ve sürümü ne önerirsiniz ? Bir de Lubuntu tarzı düşü ksistem os lar ile yüksek oslardaki fotoşop veya programlar çalışır mı ? Kurulum vs detayları ben de araştıracağım ama bilen varsa acımadan biraz salağa anlatır gibi anlatması gerekecek şimdiden çok teşekkür ederim.

Empat

Alıntı YapÖncelikle Ubuntu mu Linux mu ? Yoksa başka bir seçim mi ?
Bu soruda mantık hatası var. Muhtemelen Ubuntu ve Linux'un anlamlarını yeterince bilmiyorsunuz.

Linux:
Alıntı YapLinux; bilgisayar işletim sistemlerinin en temel parçası olan çekirdek yazılımlarından bir tanesidir. GNU Genel Kamu Lisansı ile sunulan ve Linux Vakfı çatısı altında geliştirilen bir özgür yazılım projesidir. Linux ismi ilk geliştiricisi olan Linus Torvalds tarafından 1991 yılında verilmiştir.

Ubuntu:
Alıntı YapUbuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemi. Bilgisayarlar, sunucular ve akıllı telefonlara yönelik olarak geliştirilmektedir.

Sonuç olarak, sizin için Windows ile dual boot olarak kuracağınız Ubuntu, Linux Mint veya Manjaro dağıtımı ideal. Wine ile yeterince performans alamazsınız ve kayda değer konfigürasyonlar yapmanız gerekebilir. Eğer oyun oynuyor veya Adobe yazılımları kullanıyorsanız, tavsiyem Ubuntu dağıtımını Windows ile dual boot olarak kurmanızdır. Fakat donanım/yazılım uyumsuzluğu nedeniyle ilk kurulum sonrası problem çıkma olasılığı daima vardır. O problemleri burada çözebiliriz. Daha sonra benim gibi uzun süre problemsiz kullanabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

expressimo

Evet ubuntu ve linux u biraz karıştıran birisi sayılırım. Dağurusu şöyle youtube da karşılaştırma videolarında ikisi ayrı ele alınıyor o sebepten o soruyu sordum. Masaüstünde düz ubuntu vardı fakat emülatörlü nintendo sega hariç oyun açmazdı ve dual boot olarak kullandım. Laptop da hata payı yüksekmiş gibi hissediyorum ve ssd ye kurulum niyetim var. 128gb bir nvme ye. Finale 2014 ü sağlıklı çalıştırmıyordu ubuntu da. yıl 2015 2016. Macbook pro nun windows olmadan verdiği güçlü konfigürasyonlu halini benim için tamam. Steamos için fikriniz neler ?