Kitap Okuyucu Tavsiyeleri

Başlatan bourbaki, 01 Haziran 2017 - 18:59:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bourbaki

Merhabalar, bilgisayarımda çok fazla e-kitap var ancak istediğim okuyucuyu bulamadım. Calibre var ama Türkçe karakter sıkıntılı biraz ( dosyaları  sürükleyerek hallediyorum) ancak sıkıntı olmasa bile Calibre'de niyeyse varsayılan olarak yüklü gelen "Belge Görüntüleyici" açılıyor. Şimdi birkaç sorum var: ilk olarak Calibre'nin belge görüntüleyici'yi açması normal mi yoksa kendi okuyucusu var mı? ikinci olarak da bana okuduğum yerlerde not alabilmeme ve cümlelerin altını çizebilmeme imkan veren okuyucu önerebilir misiniz? Teşekkürler.

hatas

Alıntı yapılan: bourbaki - 01 Haziran 2017 - 18:59:27
Şimdi birkaç sorum var: ilk olarak Calibre'nin belge görüntüleyici'yi açması normal mi yoksa kendi okuyucusu var mı?
Bilgim yok. E-kitap dosyalarını Calibre ile ilişkineldirmek de (bir dosyaya sağ tık > Başka uygulamada aç > Calibre) çözüm olmuyor galiba?

ikinci olarak da bana okuduğum yerlerde not alabilmeme ve cümlelerin altını çizebilmeme imkan veren okuyucu önerebilir misiniz? Teşekkürler.
KDE'nin Okular uygulamasının böyle bir özelliği var en azından PDF dosyaları üzerinde not alabilme, altını vurgulama, serbet çizim yapma gibi seçenekleri var. Bunun için Araçlar > Gözden Geçir yolu izleniyor. Epup vb. dosyalar için de aynı özelliği destekliyor mu bilmiyorum. Okular'ın Epup okuma desteği var ancak Yazılım Merkezi'nde Okular'ı seçtikten sonra kurmadan önce ekranının aşağısında yer alan eklenti seçeneklerini (epup vb.) işaretledikten sonra kurun.

Ayrıca şu yazıya bir göz atın bir de yazılım merkezinde "epup" gibi bir arama yapın, belki aradığınız türden bir şeyler çıkabilir.

bourbaki

Alıntı yapılan: hatas - 01 Haziran 2017 - 20:53:59
Şimdi birkaç sorum var: ilk olarak Calibre'nin belge görüntüleyici'yi açması normal mi yoksa kendi okuyucusu var mı?
Bilgim yok. E-kitap dosyalarını Calibre ile ilişkineldirmek de (bir dosyaya sağ tık > Başka uygulamada aç > Calibre) çözüm olmuyor galiba?

Merhaba, birlikte aç yapınca da belge görüntüleyici açılıyor. Okular'a da bakayım
.

tefoski

- Okular " okular-extra-backends " pakedi ile,
- .epub uzantılı belgeleri açıyor,
- Linux depolarındaki " sigil " programı,
- .epub uzantılı belgeleri düzenliyor ...
BirDost

bourbaki

Merhaba. Okular tavsiyesi için teşekkürler. Aradığım buydu kullanıyorum.