Linux Logdan sql atama

Başlatan MuhammedOzby, 13 Haziran 2017 - 02:20:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuhammedOzby

Herkese Merhaba;
Linux üzerine bir log sistemi geliştirmek istiyorum bu logları sürekli bir SQL dosyasına nasıl yazdırabilirim?

Kayıdı tutulucaklar ve ya dosyadan çekilicekler:
Genel istatistikler (İşlemci durumu ve Bellek oranı gibi)
İnternet Trafiği kim hangi tarayıcı ile nereye gitmiş ne kadar veri çekmiş gibi neredeyse tüm trafik

Bunları hangi log dosyaları tutar ve Java ve ya pythonla MySql üzerine yazdırmak için bir örnek ve ya başka bir deneme var mı bir kaç hazır uygulama var ama kendim hazırlamak istediğim için  bazen de amacıma uygun değiller.
Bu arada bulursanız örnek herhangi bir tane söylerseniz sevinirim.

szgnblt

Güzel bir fikirmiş. Örnek kodları buradan yayınlarsan ilave destek verebiliriz. Hatta bizde kullanabiliriz. Kivy modülü ile arayüz ile sql ayarı vs de yapılabilir. Logların belli saat aralıklarında sql e yazılması sağlanabilir. Search butonları arama ve grafik ile logların trafiklerini takip edebiliriz. Hatta django ile sunucuya atma işleminde olabilir. :)

MuhammedOzby

Apache logları ile zaten geleni tarayıcı bilgisi falan alınıyor ama bilgisayarın bant genişliğini falanda ölçümlemem ve kayıt altına almam gerek. Biraz sıkıntı geliştikçe güncellerim zaten bir çoğunu.

MuhammedOzby

Perl ile yazmaya başladım şimdilik. Bakalım önce hafiften öğrenip sonra devamını yaparık. Bu arada bir perl dosyasını çağırdığımda o gidip içerisindeki belirttiğim dosyaları çalıştırıcak bunu nasıl yapabilirim.