Winetricks kurulumu sonrası pc açılmıyor

Başlatan MhmtAltnk, 29 Mayıs 2017 - 00:01:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MhmtAltnk

Es Selamü Aleyküm;

Arkadaşlar Ubuntu 16.04 lts sürümünü kullanıyorum, winetricks kurulumu yapıyordum, kurulum yüzdesi yarısına ulaştığında bilgisayar dondu. Bilgisayarı tekrar başlattığımda bilgisayar açılmıyor, işletim sisteminin açıldığı ekranda kalıyor. Grub ekranına ve komut satırına ulaşamıyorum.

Ayrıca 2-3 gün öncesinde işletim sistemi güncellemeleri vardı güncelle demiştim ama güncellemeyle ilgili bir ilerleme görmediğimden bilgisayarı kapattım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 

ata1

MhmtAltnk

Teşekkür ederim konuda anlatılanları uyguladım, grup ekranına ulaştım kurtarma kipinde dpkg dahil tüm seçenekleri denememe rağmen masaüstüne ulaşamadım.

Ayrıca her uygulamamdan sonra grub kayboluyor, kurulum usb si ile bilgisayarı başlatıp grubu aktif ediyorum

ata1

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-Repair

Önce grubu onarın temiz şekilde grub çalıştığında yeniden grub ekranına ulaşın orada  aynı işlemi yapın fakat root yazana girip şu komutları çalıştırın çıktı alabiliyorsanız alın yada resimleyin
hataları görelim

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get autoclean

MhmtAltnk

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get dist-upgrade

sudo apt-get autoremove
sudo apt-get autoclean

Normalde bilgisayar açılırken bir süre mor ekran geliyor siyah ekrana düşüp kilit ekranı açılıyordu. Ama şuan mor ekrandan sonra aşağıdaki resimdeki ekran geliyor ve kilit ekranına ulaşamıyorum.

ata1

ctrl+alt+f2 ile tty ekranında şu komutları deneyelim
sudo apt-get update --fix-missing
sudo apt-get install ubuntu-session
reboot

MhmtAltnk

Bir değişiklik olmadı, mor ekrandan sonra yine ubuntu logosu geliyor.

ata1

sudo apt-get update --fix-missing
çıktıları göremezsek tahmini işlem yapamayız ki ? işlem tamamlandımı hata verdi mi bilmemiz gerekir.